МОМИРОВИЋ: Српска железница је на добром колосеку, број путника удвостручен (ФОТО)

Новости онлајн

12. 08. 2022. у 12:44

ВЕЛИКИМ инвестицијама у железницу, потпуно смо променили овај вид саобраћаја у нашој земљи.

МОМИРОВИЋ: Српска железница је на добром колосеку, број путника удвостручен (ФОТО)

Фото: Министарство грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре

Очекујемо да ће Србија воз у овој години превести око 5.5 милиона путника што је дупло више путника у односу на претходну годину и најбољи показатељ да грађани имају све више поверења у наше железнице које полако враћамо на место које им припада, изјавио је данас министар грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре Томислав Момировић након обиласка железничке станице Стара Пазова.  

Фото: Министарство грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре

- Посматрајући само јул ове године у односу на исти месец прошле године приходи Србија воза су само у једном месецу достигли ниво од 340 милиона динара, за разлику од 158 милиона колико је био приход у јулу прошле године - додао је Момировић.

Повезујемо највеће градове у Републици Србији најквалитетнијом железничком инфраструктуром, и ту није реч само о прузи Београд – Нови Сад.

Фото: Министарство грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре

- У октобру крећемо да радимо на деоници од Београда до Ниша, а Крагујевац ће добити значајно бољу конекцију са Коридором 10. У завршној смо фази израде пројектне документације за наставак градње од Ваљева ка Врбници, тачније до Пријепоља. Наш циљ је да додатно повећамо брзину и квалитет услуге, значајно ћемо променити железничку перспективу у нашој земљи и нећемо се зауставити док железница не буде главни вид саобраћаја у нашој држави - истакао је Момировић овом приликом.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СКАНДАЛ У БРИТАНИЈИ, ПОРОДИЦЕ У ШОКУ: Директорка мртвачнице гледала цртани филм са мртвим бебама у својој кући

СКАНДАЛ У БРИТАНИЈИ, ПОРОДИЦЕ У ШОКУ: Директорка мртвачнице гледала цртани филм са мртвим бебама у својој кући

ЕЈМИ Аптон (38), оснивачица удружења Florrie’s Army у Лидсу у Енглеској, нашла се у центру велике афере након што су родитељи преминуле деце открили да су тела њихових беба држана у њеној кући уместо у мртвачници.

27. 08. 2025. у 17:50

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане

ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.

25. 08. 2025. у 13:15

Коментари (1)

ДИГИТАЛИЗАЦИЈА - ПАРАДИГМА МОДЕРНОГ ПОСЛОВАЊА