РУСКИ ГИГАНТ ОДГОВОРИО НА ОДЛУКУ НЕМАЧКЕ: "Тужба или компромис"
ОДЛУКА немачке владе да пренесе подружнице Росњефта под контролу Федералне мрежне агенције значи потпуни губитак имовине за руску компанију.
Foto: Profimedia
То је саопштио Росњефт, додајући да ће уложити напоре да заштити ту имовину, преноси Спутник Интернатионал.
Раније, немачко министарство за економска питања и климатске мере саопштило је да је Берлин пренео Росњефтове подружнице — Роснефт Деутсцхланд и РН Рефининг & Маркетинг — под контролу Федералне мрежне агенције.
- Одлука немачке савезне владе да препусти немачку имовину компаније на Федералну мрежну агенцију за екстерно управљање, нажалост, за нас није неочекивана и у складу је са алгоритмом који су САД наметнуле у односу на руска предузећа у Немачкој. Ова одлука је противзаконита и, у ствари, представља експропријацију удела у власништву као резултат ситуације коју су намерно створиле релевантне санкције ЕУ и радње немачких и пољских регулатора, чија је сврха била заплена имовине - наводи се у саопштењу Росњефта.
Руска компанија је додала да је одлука Берлина кршење принципа тржишне економије.
- Компанија схвата да одлука коју је донела Савезна влада Немачке није привремена, и да, у ствари, значи неповратан губитак имовине. Росњефт ће разрадити све могуће мере за заштиту акционара, укључујући и одлазак пред суд - саопштио је Росњефт додајући да је компанија спремна за преговоре о новом уговору уколико "постоје гаранције наплате испоручених сировина и заштите инвестиција".
Препоручујемо
НЕМЦИ СЕ ВЕЋ СПРЕМАЈУ ЗА РЕСТРИКЦИЈЕ: План је – "мало овде, мало тамо"
17. 09. 2022. у 13:11
ЦЕНА СТРУЈЕ СКАЧЕ 60 ОДСТО: Немачку очекује велико поскупљење електричне енергије
16. 09. 2022. у 17:32
"СВЕОПШТИ РАТ" Стигло велико упозорење Америци
ВИСОКИ ирански званичник упозорио је да ће сваки напад на његову земљу бити сматран „свеопштим ратом“ док се америчка ударна група носача авиона приближава региону.
24. 01. 2026. у 09:31
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
НАЈСТАРИЈИ ЈУГОСЛОВЕН: Доживео 132, израсли му трећи зуби
У АКЦИЈИ некдашње ревије Yуго папир “Тражимо најстаријег Југословена“ 1978. године новинари су се запутили у село Ораш Плање удаљено од Тешња десетак километара, где је живео Мехо Хаџић.
23. 01. 2026. у 16:47
Коментари (3)