ПРИПРЕМА СЕ ЗАКОН О КОНТРОЛИ ХРАНЕ: Нови проипис олакшава извоз

ЗАКОН о службеним контролама у области хране требало би да буде усвојен следеће године. Његова сврха је ефикаснија контрола свих учесника у ланцу производње и олакшавање извоза на страно тржиште.

ПРИПРЕМА СЕ ЗАКОН О КОНТРОЛИ ХРАНЕ: Нови проипис олакшава извоз

Илустрација

Ово је саопштила Национална алијанса за локални економски развој (НАЛЕД), након данашње седнице Савеза за храну и пољопривреду. Главни циљ закона је, како се додаје, да се систем надзора усклади са прописима ЕУ и осигура једнак ниво безбедности хране.

Према речима помоћника министра пољопривреде, Ненада Вујовића, храна у Србији је безбедна и квалитетна, а проценат узорака који су проблематични изузетно је низак и пре свега се односи на погрешно декларисање хране.


 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.

10. 07. 2026. у 12:18

Коментари (0)

ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ СРЕЋНИ ЉУДИ? Морала сам да побегнем...