КИРИЈЕ У НОВОМ САДУ НЕ МИРУЈУ: Ово су цене, откривено ко највише изнајмљује станове

Novosti online

01. 03. 2025. у 17:05

РАДНИЦИ из иностранства који раде у Новом Саду смештени су у већини случајева по местима ван центра града и то: у Петроварадину, Сремским Карловцима, Ветернику и Клиси, што утиче на цене најма некретнина.

КИРИЈЕ У НОВОМ САДУ НЕ МИРУЈУ: Ово су цене, откривено ко највише изнајмљује станове

З. Грумић

Фирме које доводе иностране раднике у Србију обезбеђују и смештај, тако да, како сазнајемо у новосадским агенцијама за некрентине, оне и распоређују раднике на она места где су станови, куће и слично доста повољнији у односу  на сам центар града.

- Тренутно је за месечни најам гасоњере у Новом Саду потребно од 200 до 350 евра, док је за једнособан стан потребно од 300 до 450 евра, док су већи станови скупљи. Немамо увид у то где су и по којим условима смештени инострани радници у Новом Саду, јер за тако нешто нисмо добијали упит. Оно што је занимљиво је свакако и то што Руси и Украјинци више не долазе у толиком броју као пре, а цене најма станова се не мењају – каже Данча Славов из „Статус некретнина”. 

Јосип Модић, председник синдиката грађевинарства Војводине, каже да иностраних радника има у различитим сферама пословања, али у Новом Саду их је највише у грађевини. 

- За смештај иностраних радника у већини случајева су задужене агенције које их доводе. Радника има у Петроварадину, Буковцу и осталим деловима ван центра града и сигурно да њихово присуство утиче и на најам смештаја у тим деловима града – појашњава Модић.

Према званичним подацима Националне службе за запошљавање, ранијих година је највећи број страних радника био присутан на подручју Београда, али сада је то на подручју целе републике. 

Страни радници, како је наведено у званичним подацима, раде у областима које су у Србији дефицитарне, попут грађевине, угоститељства, превоза, а у последње време велики број дозвола се издаје за област информационих технологија.

Већина која пристаје да ради за плате и услове које им се нуде кажу да је ситуација у њиховим матичним државама много гора од ове у Србији, због чега и бирају да дођу да раде у нашој држави.

(дневник.рс)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СРБИ ВИШЕ НЕ МОГУ ДА ПУТУЈУ БЕСПЛАТНО У ОВУ ЕВРОПСКУ ЗЕМЉУ: Треба вам посебна дозвола, ево колико кошта

СРБИ ВИШЕ НЕ МОГУ ДА ПУТУЈУ БЕСПЛАТНО У ОВУ ЕВРОПСКУ ЗЕМЉУ: Треба вам посебна дозвола, ево колико кошта

ЕВРОПСКИ држављани који путују у Велику Британију од данас морају имати дигиталну пропусницу за улазак у земљу, за коју британска влада тврди да ће побољшати безбедност граница.

02. 04. 2025. у 10:16

НЕКИ ИХ СМАТРАЈУ РУЖНИМ И ПРЕВАЗИЂЕНИМ: Која имена су Срби давали деци у време турске владавине?

НЕКИ ИХ СМАТРАЈУ "РУЖНИМ И ПРЕВАЗИЂЕНИМ": Која имена су Срби давали деци у време турске владавине?

МНОГА стара, архаична имена се данас враћају у моду. Ипак, када зађемо даље у прошлост и нашу историју, можемо да пронађемо многа која делују врло необично и несвакидашње за српско подручје, а опет инспиративно за будуће родитеље који желе да буду оригинални када су имена за децу у питању.

04. 04. 2025. у 16:40

Коментари (0)

КАЖИ ЖИКИ: Јапански хороскоп је прорекао Трампов успех