ОВА ВОЗИЛА ЧАК НИ НЕМЦИ НЕ МОГУ ДА ПРИУШТЕ: Некад су била сића за њих, а сад нису вољни да издвоје значајне своте новца

Новости онлине

03. 03. 2025. у 12:25

СТУДИЈА коју је спровео истраживачки институт YоуГов показала је да је 47 одсто испитаника навело превелике трошкове као главну препреку за куповину ЕВ.

ОВА ВОЗИЛА ЧАК НИ НЕМЦИ НЕ МОГУ ДА ПРИУШТЕ: Некад су била сића за њих, а сад нису вољни да издвоје значајне своте новца

Фото Shutterstock

Остали главни фактори укључују ограничен домет возила на батерије, што је проблем за 42 одсто испитаника, а недостатак станица за пуњење за око 40 одсто испитаника. Око 30 одсто испитаника одвратиле су високе цене електричне енергије, док је 24 одсто изразило бојазан да технологија још није у потпуности развијена.

Продаја електричних возила пала је за 27 процената у Немачкој током прошле године након истека владиних субвенција. Као што је истраживање показало, купци нису вољни да издвоје значајне своте новца за прелазак на моделе са електричним напајањем.

Свега 12 одсто испитаника рекло је да би били спремни да плате више од 30.000 евра за електрично возило. Међутим, упркос све већој конкуренцији из Кине, јефтини електрични аутомобили и даље су реткост у Немачкој, а клуб возача АДАЦ наводи само шест модела на батерије у продаји испод суме од 30.000 евра.

Највећи европски произвођач аутомобила, Волксwаген, планира производњу модела електричног аутомобила по цени од око 20.000 евра. Испитаници у анкети YоуГов показали су јасну склоност немачким и европским произвођачима, али нису изразили спремност да плате високу цену за њих.

(Курир)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРАМП ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ И ЕУ: Нема ништа од оружја ако се ваши европски савезници не придруже деблокади Ормуског мореуза

ТРАМП ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ И ЕУ: Нема ништа од оружја ако се ваши европски савезници не придруже деблокади Ормуског мореуза

АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп запретио је да ће САД прекинути да снабдевају оружјем Украјину уколико европски савезници одбију да се придруже "коалицији вољних" за деблокаду Ормуског мореуза, јавља данас Фајненшел тајмс, позивајући се на изворе.

01. 04. 2026. у 22:03

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Коментари (0)

ДОСАД НЕЗАБЕЛЕЖЕНО! Ево шта је Новак Ђоковић урадио када је из ложе видео гол којим је Босна отишла на Светско првенство!