УСКОРО ПРАВИЛА КАКО ДО ГРЧКЕ: Министар туризма Харис Теохарис најављује нове разговоре о сарадњи са српском колегиницом
ТОКОМ састанка са министарком туризма Србије Татјаном Матић разменили смо идеје и ставове о отварању граница наших земаља за туристе. Договорили смо да ускоро поново разговарамо. Министарка је захвалила и што сам омогућио састанке српских туроператора са њиховим грчким колегама.
Фото Приватна архива
Овако је министар туризма Грчке Харис Теохарис, прокоментарисао за "Новости" недавно одржани видео-састанак са српском министарком, на којем су разговарали о потписивању заједничког меморандума, који ће дефинисати услове уласка путника из Србије у Грчку.
- Колегиница Матић је изразила жељу за наставком сарадње двеју земаља и предстојећег лета - казао нам је министар Теохарис. - Уз то, тражили су нам информације у вези са предлогом Владе Грчке, а који се тиче потврда о вакцинацији.
Како је из српског министарства било раније саопштено, услови за улазак ће бити дефинисани за период од 1. маја до 1. октобра ове године. Споразум би требало да предвиди и међусобно признавање електронских сертификата о вакцинацији.
- На тај начин биће омогућен улазак грађанима обе земље који су вакцинисани, док ће за грађане који нису вакцинисани бити обавезан PCR или антигенски тест - навели су у Министарству туризма Србије. - На граници ће се радити насумични брзи тестови.
Српски туристи, али и власници туристичких агенција, са нестрпљењем очекују да се донесу нека, било каква, правила путовања, како би се разрешила судбина издатих ваучера. Највећи број заменских путовања важи за летовања у Грчкој. И уколико се ова земља не буде отворила за наше туристе, настаће велики проблем са враћањем новца, који је Уредбом о заменским путовањима омогућен од 1. јануара 2022. године.
МИЛИОН ТУРИСТА
ЈЕДНА од омиљених дестинација наших грађана за летовање је Грчка. Како нам је рекао министар туризма Грчке, у 2019. години било је више од милион српских туриста. Процењује се да су они током свог боравка потрошили око 356 милиона евра.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера
ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.
10. 07. 2026. у 12:18
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)
ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.
08. 07. 2026. у 17:19
Коментари (0)