СРПСКОМ КУКУРУЗУ ОТВОРЕН ПУТ У АЗИЈУ: Министар пољопривреде и амбасадорка Kине потписали споразум
СРБИЈА је данас озваничила договор о извозу кукуруза у Кину. Министар пљопривреде потписао је са Генералном управом царине Кине два протокола о фотисанитарним условима за извоз српског зрна и сушених резанаца шећерне репе у ову азијску земљу.
Фото: Н. Фифић
Протоколе је у име Генералне управе царине Кине са Недимовићем потписала амбасадорка те земље у Београду Чен Бо.
После започетог извоза говеђег и јагњег меса и млечних производа, на ред су дошли кукуруз и репини резанци.
- Кина је највећи увозник кукуруза, а наша земља је један од 10 највећих извозника квалитетног кукуруза у свету - казао је Недимовић. - Идеално је време на месец и по два пред сетву кукуруза да отварамо једно овако велико тржиште на које могу да се пласирају велике количине.
Према речима министра Недимовића, ових дана је и цена кукуруза рекордна, па је и због тога битно да се ово тржиште отвори. После тога, требало би да почнемо да се бавимо споразумом о свињском месу.
Препоручујемо
НОВИХ 5.000 ДИНАРА ПОМОЋИ УСКОРО СТИЖЕ ЗА 200.000 ГРАЂАНА: Важне информације о исплати
11. 05. 2026. у 19:31
"САД ЋЕ ДАТИ ВАЖАН ДОПРИНОС" Мали: Потписан уговор о учешћу Америке на Експо
11. 05. 2026. у 18:44
ИНДОНЕЗИЈА ПОРУЧУЈЕ: Ово су временски оквири за испоруку Руске нафте
11. 05. 2026. у 16:14
БРУТАЛАН НАПАД ИРАНА НА АМЕРИЧКИ РАТНИ БРОД: Погледајте како је то изгледало, одјекнула огромна експлозија (ВИДЕО)
ИРАН објавио снимак напада на амерички ратни брод у водама УАЕ.
11. 05. 2026. у 11:54
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
БРАЋО САВЕЗНИЦИ, ШТА ТО РАДИТЕ? Руси бесни, Путин упозорава: "И Украјина је хтела у ЕУ, видите шта јој се десило - боље одржите референдум"
"ПРАТИМО последице дешавања око Украјине. А где је то почело? Са тежњом Украјине да се придружи Европској унији."
10. 05. 2026. у 17:21 >> 17:33
Коментари (0)