РЕФЕРЕНТНА КАМАТНА СТОПА ОСТАЈЕ 1 ОДСТО: Започета осма година како је инфлација у Србији чврсто под контролом - на ниском и стабилном нивоу
РЕФЕРЕНТНА каматна стпа остаје на 1 одсто, одлучио је Извршни одбор Народне банке Србије на данашњој седници. Циљ је да координисане мере монетарне и фискалне политике наставе повољно да делују на услове финансирања привреде и грађана.

Д. Балшић
ИО је истакао да је започета осма година како је инфлација у Србији чврсто под контролом, на ниском и стабилном нивоу.
Према пројекцији НБС, међугодишња инфлација ће се кретати у доњој половини циљаног распона до краја периода пројекције, при чему ће њен очекивани благи раст у кратком року у највећој мери бити резултат поскупљења електричне енергије и нафтних деривата по основу више светске цене нафте.
Неизвесност и даље потиче из међународног окружења и у највећој мери се односи на ефикасност у управљању пандемијом,Усвојен је фебруарски Извештај о инфлацији, који ће бити објављен 18. фебруара.
Препоручујемо

НА ОДЛОЖЕНО 29 МИЛИЈАРДЕ: Прошле године у Србији исписано шест милиона чекова
11. 02. 2021. у 14:40

БЛУМБЕРГ О СРБИЈИ: Успех у вакцинацији и позитивни утицај на економију
11. 02. 2021. у 14:04

НУКЛЕАРНЕ СИЛЕ БИЛЕ НА ИВИЦИ РАТА, А ОНДА ЈЕ УСЛЕДИО ОБРТ: "Кључан је био позив једног човека"
У ДРАМИ која је привукла пажњу светске јавности, амерички председник Доналд Трамп јуче је на друштвеним мрежама објавио да су Индија и Пакистан, након четири дана жестоких сукоба дуж границе, пристали на „потпуни и тренутни прекид ватре“.
11. 05. 2025. у 10:48

ПАНИКА У УКРАЈИНИ: Да ли је ово знак да Путин спрема нови напад "орешником"?
РУСИЈА ће 12. и 13. маја привремено затворити ваздушни простор изнад војног полигона и комплекса за лансирање ракета Капустин Јар, преноси украјински одбрамбени портал Militarnyi 10. маја, наводећи могућност тестирања балистичке ракете средњег домета.
10. 05. 2025. у 12:06

"ДА ЛИ СЕ МАКРОН ДРОГИРА?" Јованино питање изазвало смех у студију: "Како да се носе с толиком проблемима..."
ВОДИТЕЉКА Јована Јоксимовић у јутарњем програму на телевизији К1 дотакла се теме Емануела Макрона и спорне ситуације са марамицом и сумњом о употреби опијата, која се проширила друштвеним мрежама.
13. 05. 2025. у 16:57
Коментари (0)