УПУЦАО БИВШЕГ ЖАНДАРМА 2017, ПА ПОБЕГАО: Немачке власти изручиле Србији Нишлију Предрага Тодорова званог Пека Картел (27)
ПРЕДРАГ Тодоров (27) из Ниша, звани Пека Kартел, за којим је била расписана међународна потерница због сумње да је 25. августа 2017. у Нишу убио бившег припадника Жандармерије Сашу Михајловића (36), ухапшен је у Немачкој и он је нашим правосудним органима изручен пре два дана. Потерницу за њим је расписао Виши суд у Нишу.
Предраг Тодоров - Пека Картел
Како нам је речено, он ће у среду бити приведен на саслушање код судије за претходни поступак који од њега треба да узме изјаву везану за притвор, који му је одређен док је био у бекству и да одлучи да ли ће раније донето решење остати на снази. Након тога нишко тужилаштво ће по први пут саслушати Тодорова, који је пуне четири године био недоступан.
За њим је била расписана потерница због сумње да је 25. августа 2017. око 4.30 са пет хитаца из пиштоља убио Михајловића испред Тврђавског моста на Кеју Кола српских сестара. До расправе двојице мушкараца дошло је у кафићу, наводно због шамара који је раније Тодоров ударио Михајловићевој девојци.
Михајловић је пришао Тодорову и казао му да нису "решили проблем" због шамарања. Тодоров је тада изашао из кафића, али је послао свог пријатеља да позове Михајловића да и он изађе напоље. Када је бивши жандарм то урадио, Тодоров је испалио један хитац у ваздух, али му је Михајловић одговорио да се не плаши, након чега је он у њега испалио пет хитаца.
Као да је наслутио своју смрт само месец дана пре кобне вечери, на свом фејсбук-профилу објавио је фотографију на којој је наслоњен на мртвачки сандук, а изнад фотографије је написао: "Најбитнији је кров над главом". Овакав његов статус изазвао је лавину коментара пријатеља, а међу њима је и оних који су му рекли да не баксузира. Недуго након тога, догодила се трагедија.
Са друге стране, за Тодоровим постоје разне потернице од којих су неке због кривичних дела извршених у Београду и то због насилничког понашања, недозвољеног држања оружја, трговине утицајем и угрожавања јавног саобраћаја.
Препоручујемо
ИСПОРУЧЕН ПЕКА КАРТЕЛ: Тражен четири године због убиства жандарма у Нишу
19. 10. 2021. у 10:57
САСЛУШАН ИВАН КОНТИЋ: Сагласан да буде изручен Србији, одређен му екстрадициони притвор
12. 10. 2020. у 12:39
ВУЧИЋ РАСТУРИО МИЛАНОВИЋА! Председник Србије га размонтирао у парампарчад
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је данас да подржава одлуку председника Хрватске Зорана Милановића да откаже скуп Брдо Бриони у мају јер му, како је истакао, тамо није место, као и да му је много важније да оде и положи цвет у Јасеновцу.
30. 03. 2026. у 18:31 >> 18:44
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)
СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".
26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50
Коментари (0)