У ПРЕСТИЖНОЈ токијској галерији Еијиу од 9. до 17. јуна уприличена је изложба велике јапанске графичке уметнице Јуучан Ито. Средишње место на изложби припало је њеним илустрацијама за корице сабраних прозних дела на енглеском нашег писца Зорана Живковића, у издању америчког издавача "Кадмус прес".
САМО су две глумице у историји кинематографије биле толико славне да су довољни иницијали, па да се и у најудаљенијем делу света зна ко су : обе диве 20.века, обе фаталне плавуше, обе предмет пожуде мушкараца и дивљења жена. Контроверзне ММ и ББ, једна која је самоубиством окончала живот у 37. и друга, која је упркос суицидним покушајима и болестима - ушла у десету деценију живота.
ХОТЕЋИ да побегнем од једног мени страног, отуђеног света модерне архитектуре, зашао сам игром случаја у једну посебну област архитектуре у којој нема ни модерног ни немодерног у којој постоји само ВЕЧИТО.
НА данашњи дан пре шест година, 15. јануара 2019, у четрдесет петој години, преминуо је познати српски романописац, приповедач и есејиста Боривоје Адашевић.
НАЈБОЉИ босански приповедач после Кочића (осим Андрића), по мишљењу Меше Селимовића, човек из кога је „непрестано зрачило нешто посебно, лијепо и племенито“, умро је на данашњи дан пре седамдесет година - Исак Самоковлија (1889- 1955), лекар и писац, у чијем фокусу су најчешће биле судбине сефардских Јевреја, а књижевни јунаци обесправљена, сиромашна деца…
Коментари (0)