МОЦАРТ У "МАДЛЕНИЈАНУМУ": У извођењу српских и кинеских опеrских уметника, све вечери за редом, опера Cosi fan tutte
У САРАДЊИ са Опером и позориштем "Мадленианум" ,Global Intercultural Performing Arts Cast (GIPAC) из Пекинга представиће Моцартову оперу Cosi fan tutte 18. и 19. јула (драматургија и режија Александар Николић), а ансамблом Националног симфонијског оркестра Србије дириговаће Милица Јелић.
фото GIPAC
Посебан куриозитет представља чињеница да ће оперу извести ансамбл младих српских и кинеских уметника, који наступају под покровитељством принцезе Јелисавете Карађорђевић.
- Ова дивна сарадња је јединствено сведочанство о универзалном језику музике и о мостовима које она гради између нација и култура. Са одушевљењем ћу пратити развој младих уметника и пружити искрену подршку њиховом представљању на сценама широм света, а посебно сам срећна да свој први наступ имају управо пред београдском публиком - истакла је принцеза Јелисавета Крађорђевић.
Све кинеске сопранисткиње су дипломирале на Централном конзерваторијуму музике у Пекингу, водећој музичкој академији у Кини и студенткиње су ванредног професора Жанг Жанг, која је дебитовала у Србији као Церлина у "Дон Ђованију" 2018. године.
У "Мадленијануму" ће у две поставке и извођења наступити: Сињуи Цуи и Лингци Хуанг као Фјордилиди, Луји Син и Сињао Ценг као Дорабела и Суан Жанг и Ђинг Џоу (Данлинг Ђин) као Деспина.Током обе вечери наступају српски млади уметници Стеван Каранац као Ферандо, Лука Јозић као Гуљелмо и Киш Тамаш као Дон Алфонсо.
Препоручујемо
Пооштрена правила за доделу Оскара: АИ глумци и сценаристи не могу бити номиновани
02. 05. 2026. у 23:00
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Шта се то десило на граници Украјине и Белорусије? Зеленски бесан, прети комшијама: "Спремни смо!"
ПРЕДСЕДНИК је такође најавио да Украјина припрема неколико нових пакета санкција који ће бити уведени одмах и у блиској будућности.
03. 05. 2026. у 09:37
Коментари (0)