СУЗЕ И МУК НА НОВОМ ГРОБЉУ: Сахрањен Иван Бекјарев, поред ковчега симбол који много говори о њему (ФОТО)

Novosti online

21. 11. 2020. у 15:32

БРОЈНИ чланови породице, пријатељи и колеге глумци окупили су се данас на београдском Новом гробљу где је сахрањен наш прослављени глумац Иван Бекјарев.

СУЗЕ И МУК НА НОВОМ ГРОБЉУ: Сахрањен Иван Бекјарев, поред ковчега симбол који много говори о њему (ФОТО)

Фото: В. Данилов

Ковчег с посмртним остацима глумца који је у понедељак у 74. години преминуо од последица коронавируса, био је изложен у капели, одакле је премештен, а потом и положен у Алеји заслужних грађана.

Због неповољне епидемиолошке ситуације у вези са корона вирусом, од којег је и сам Бекјарев преминуо, његовој сахрани данас присуствују само најближи чланови породице, пријатељи, колеге и поштоваоци његовог лика и дела.

Све епидемиолошке мере испоштовали су сви који су дошли да га испрате на вечни починак, а међу њима је и Зоран Ђорђевић, члан председништва СНС, прослављена глумица Светлана Бојковић, Ева Рас, Оливера Викторовић, Ива Штрљић и Саша Јоксимовић, иначе некадашњи ученици Бекјарева, Маријана Мићић, Дејан Тончић, Владимир Керкез, Стеван Пиале, Јелена Матијашевић као и многи други...

Ковчег у капели прекривен је белим ружама. Оне су древни симбол чисте љубави и мира, а њиме се исказује мноштво различитих порука и осећања љубави, пријатељства, мира, поштовања и наде. Овај цвет такође представља истину, тишину, тајност, побожност, понизност, шарм и младост.

Изложена је и црно-бела фотографија глумца, у коју је дуго гледала уплакана удовица Микица. Супруга прослављеног глумца стајала је поред ковчега с посмртним остацима свог супруга, где је примала саучешћа и речи утехе

Иван Бекјарев рођен је 6. априла 1946. године у Београду, а током дуге и богате каријере остварио је мноштво запажених улога и освојио бројне награде. Своју прву, дебитанстску улогу на филму одиграо је 1967. године, у филму „Боксери иду у рај“. Одиграо је више од 150 улога у позоришту, од чега око 60 у Југословенском драмском позоришту. Бекјарев је снимио и преко 50 филмова у бившој СФРЈ, Србији, Данској, Италији... Био је веома успешан радио и ТВ водитељ. Такође, играо је и певао главне улоге у многим кабареима и мјузиклима, оперетама. Играо је и у великом броју ТВ драма и култних серија као што су „Бољи живот”, „Срећни људи”, где је остварио велику популарност комичним ликовима Курчубића и Деспотовића. Такође, био је редовни професор глуме на Академији уметности у Београду, а глуму и јавни наступ предавао је на још неким факултетима и академијама. Његови студенти били су бројни данас познати и успешни глумци - Милан Калинић, Ива Штрљић, Александра Балмазовић, Данијел Николић и други. Имао је своју школу глуме, а шеснаест година био је уметнички директор и селектор међународног Фестивала монодраме и пантомиме у Земуну.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРАМП УПУТИО ПИСМО ОРБАНУ: Ево шта му је поручио

ТРАМП УПУТИО ПИСМО ОРБАНУ: Ево шта му је поручио

ПРЕМИЈЕР Мађарске Виктор Орбан објавио је на друштвеној мрежи Икс писмо које је добио од Доналда Трампа, у којем председник Сједињених Америчких Држава истиче да су односи САД и Мађарске јачи него икада и да се заснивају на заједничким вредностима.

09. 01. 2026. у 10:22

ПОКРЕНУТА ДВОСТРУКА ДИПЛОМАТСКА ОФАНЗИВА: Страх због Гренланда преплавио Европу, лидери сада имају нову тактику

ПОКРЕНУТА ДВОСТРУКА ДИПЛОМАТСКА ОФАНЗИВА: Страх због Гренланда преплавио Европу, лидери сада имају нову тактику

ЕВРОПСКЕ владе покренуле су двоструку дипломатску офанзиву како би убедиле председника САД Доналда Трампа да одустане од својих претензија према Гренланду - кроз лобирање у Вашингтону и притисак на НАТО да отклони безбедносне забринутости америчког председника.

09. 01. 2026. у 13:11

ВОДИТЕЉКА ОТКРИЛА ИСТИНУ О ЦЕЦИ И ЧЕДИ: Умешан и Александар Кос - шта се дешавало између политичара и певачице

ВОДИТЕЉКА ОТКРИЛА ИСТИНУ О ЦЕЦИ И ЧЕДИ: Умешан и Александар Кос - шта се дешавало између политичара и певачице

БЛИЗАК пријатељ и сарадник Чедомира Јовановића, Александар Кос, последњих месеци нашао се у жижи интересовања јавности. О његовом професионалном ангажману, али и приватном животу, у последње време све се чешће спекулише, док је јавности и даље мало познато чиме се заправо бави и какав је његов пут био до позиције на којој се данас налази.

09. 01. 2026. у 08:42

Коментари (0)

Стручност, поверење и хумани приступ пацијентима је стуб здравства