ДАР ИЗ ЉУБЉАНЕ: Поклон за десет српских библиотека

В. В. С.

02. 12. 2020. у 15:06

ФОРУМ словенских култура (са седиштем у Љубљани) донирао је комплет књига, до сада објављених на српском језику у едицији “ 100 словенских романа“, чији је издавач “ Архипелаг“ - за десет јавних библиотека у Србији.

ДАР ИЗ ЉУБЉАНЕ: Поклон за десет српских библиотека

Архива

Комплете српског издања ове едиције добиле су Библиотека града Београда, Градска библиотека у Новом Саду, Народна библиотека „Стеван Сремац“ из Ниша, Народна библиотека „Вук Караџић“ из Крагујевца, Библиотека шабачка из Шапца, Матична библиотека „Љубомир Ненадовић“ из Ваљева, Народна библиотека „Стефан Првовенчани“ из Краљева, Народна библиотека Крушевац, Градска библиотека Панчево и Градска библиотека „Владислав Петковић Дис“ из Чачка.

Едиција „100 словенскиох романа“ је антологијска и репрезентативна библиотека најбољих романа написаних на неком словенском језику после пада Берлинског зида. Таква антологија ретка је у укупном европском издаваштву.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТО ЈЕ ИСТИНА Илон Маск хитно реаговао на објаву Виктора Орбана о УСАИД-у (ВИДЕО)

"ТО ЈЕ ИСТИНА" Илон Маск хитно реаговао на објаву Виктора Орбана о УСАИД-у (ВИДЕО)

МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан назвао је на друштвеној мрежи Икс организацију УСАИД чудовиштем створеним да сломи, сруши и нагриза слободу и независност нација, након чега је милијардер Илон Маск на то одговорио "истина".

23. 02. 2025. у 15:10

СУТРА ЋЕ БИТИ ОБЈАВЉЕНО: Највећи удар на Русију од почетка рата

СУТРА ЋЕ БИТИ ОБЈАВЉЕНО: Највећи удар на Русију од почетка рата

БРИТАНСКИ министар спољних послова Дејвид Лами изјавио је данас да ће у понедељак објавити листу мера у оквиру новог, великог пакета санкција Русији, пренели су данас британски медији.

23. 02. 2025. у 10:05

КИНЕЗ СЕ ЗАМОНАШИО НА СВЕТОЈ ГОРИ Добио име Амфилогије и поручује: Никада нисам био срећнији, осим можда као дете

КИНЕЗ СЕ ЗАМОНАШИО НА СВЕТОЈ ГОРИ Добио име Амфилогије и поручује: "Никада нисам био срећнији, осим можда као дете"

ЖИВОТНЕ приче које се крију иза монаха на Светој Гори представила је грчка телевизија "Скај" у емисији "ПримеТиме". Пред камерама су се нашли један Кинез који је постао монах, један студент из Солуна који је одмах након дипломе изабрао монаштво, монах који живи у самоћи последње 24 године.

23. 02. 2025. у 11:28

Коментари (2)

ХУМАНОСТ ПОД РЕФЛЕКТОРИМА – НОВИ КУЛТУРНИ САДРЖАЈУ У ПРОСТОРУ ФОНДАЦИЈЕ MOZZART