"АЈМЕ, ШТА САД, ШТА ЈЕ ОВО?" Огромна змија сеје страх по Далмацији
ТУРИСТИ су из бродића код Трибуња у Далмацији снимили огромну змију која је пливала према обали.
Foto: Printskrin
- Шта је ово, ајме, шта сад? Шта сад? Како? Како је она завршила у мору? Али како она плива? - чује се на снимку који су направили туристи и објавили на друштвеним мрежама, преносе хрватски медији .
Дамир Скок, директор загребачког зоолошког врта, рекао је том медију да је у питању змија која се зове кравосас.
- Ради се о змији кравосас, највећој европској змији која нарасте до два и по метра, али просјек је по метар и по. Није отровна, а плен убија обмотавањем и стиском. Налазе је и у шталама, па се причало да пије млеко од краве, што није истина, већ су њихови оброци углавном глодари којих има у шталама. Доста мирољубива и корисна змија - рекао је Скок.
(Информер)
БОНУС ВИДЕО:
ПОЖАРИ НА ТЕНЕРИФИМА СЕ НЕ СМИРУЈУ: Штета је огромна
Препоручујемо
УМРЛО ДЕТЕ КОЈЕ ЈЕ ПОВРЕЂЕНО У УДЕСУ КОД ТУНЕЛА УЧКА: Лекари су све пробали, али узалуд
20. 08. 2023. у 15:43
Вучић о Ратку Младићу: Донели су га у лежећем положају, не разумем зашто не допусте да последње дане проведе ван затвора
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић присуствује церемонији отварања видиковца на 41. спрату Куле Београд, те се том приликом осврнуо и на актуелно питање генерала Ратка Младића.
23. 04. 2026. у 14:21
Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"
БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.
20. 04. 2026. у 20:04
Нови п**но скандал Даре Бубамаре: Снимак пуштен на мрежама - ноћ са млађим дечком
"САДА не знам ни како се то нашло у јавности, али приватност је једна ствар и сматрам да то треба да се поштује."
24. 04. 2026. у 16:21
Коментари (1)