СТИЖЕ ПОМОЋ ЗА РС: Вучић и Додик спасавају и народ у Федерацији
СРПСКИ члан и председавајући Председништва БиХ Милорад Додик рекао је данас у Београду да је са председником Србије Александром Вучићем разговарао да Српска, али и Федерацији БиХ уколико жели, од Србије добије вакцине против вируса корона.

Фото: Принтскрин
- Председник (Вучић) је сам обећао да ћемо финализирати тај разговор у наредном периоду и да ће Република Српска имати сасвим довољно вакцина, уз помоћ Србије, како би се извршила имунизација становништва, слично као што се то чини у Србији - рекао је Додик.
Додик је новинарима изјавио да је са Вучићем разговарао и о могућности да се, уколико желе, и други део БиХ укључи у тај програм подршке и помоћи.
Истакавши да Вучић то прихвата, Додик је рекао да ће касније током дана покушати телефоном да разговара са колегама из Председништва БиХ да види да ли уопште у ФБиХ желе вакцине из Србије или не.
Додик је подсетио да је са Вучићем раније разговарао да се обезбиједи вакцинисање у три центра у Србији за 5.000 медицинских и других радника Републике Српске који су изложени вирусу корона.
- Ми смо подржали те активности, а сада сам разговарао, поучен неким искуствима које смо могли да добијемо ових дана, да добијемо количине вакцине за употребу у самој Републици Српској - рекао је Додик.
Додик је честитао Вучићу и Србији на успешној имунизацији становништва.
- Веома сам поносан на чињеницу што многи у Европи и свету говоре како је Србија направила несумњив успех. Европа се није најбоље снашла око тога, али, ево, Србија јесте и сада је у прилици да помогне и нама - рекао је Додик.
Он је изразио задовољство што Вучић, а и читава Србија сматрају да је сасвим природно и нормално да се Србима помогне, где год да се налазе.
(Срна)

ЗЕЛЕНСКИ БЕСАН: Ево шта је рекао о руској делегацији у Истанбулу
УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски стигао је данас у турску престоницу, Анкару, на састанак са турским председником Реџепом Тајипом Ердоганом, док се у Истанбулу очекује да руски и украјински званичници одвојено почну мировне преговоре.
15. 05. 2025. у 11:55

АМЕРИЧКИ МЕДИЈИ ОТКРИВАЈУ: Русију ће на преговорима у Истанбулу представљати ова два званичника
ВИСОКИ бивши званичник Кремља, који је желео да остане анониман због осетљивости теме, рекао је да ће Русију на предстојећим преговорима у Истанбулу представљати министар спољних послова Сергеј Лавров и саветник председника за спољну политику, Јуриј Ушаков, објавио је лист Вашингтон пост.
14. 05. 2025. у 09:19

ПРЕМЕШТЕНИ БАТИНИ ПОСМРТНИ ОСТАЦИ: Није више у Алеји - остварила му се велика жеља, ево ГДЕ сада почива
ВЕЛИМИР Бата Живојиновић био је један од највећих глумаца на просторима некадашње Југославије. Многи су га поштовали и ван Србије. Добитник је бројних признања, многим младим глумцима је био узор.
15. 05. 2025. у 12:10
Коментари (0)