ОДСЕКЛИ ПОГРЕШНУ НОГУ: Скандал у Аустрији – хирург кажњен новчано, супрузи жртве одштета, а несрећни човек преминуо!

Срна

01. 12. 2021. у 23:18

ЖЕНА хирург у Аустрији кажњена је јер је пацијенту прошле године ампутирао погрешну ногу.

ОДСЕКЛИ ПОГРЕШНУ НОГУ: Скандал у Аустрији – хирург кажњен новчано, супрузи жртве одштета, а несрећни човек преминуо!

Хирурзи и медицинске сестре у операционој сали / Фото Газета

Старијем пацијенту одстрањена је десна нога уместо леве, а грешка је откривена тек два дана касније - јавља Би-Би-Си.

Суд у Линцу данас је прогласио хирурга (43) кривом за груби немар и казнио је са 2.700 евра.

Удовици пацијента, који је преминуо пре него што је случај доспео на суд, додељена је и одштета од 5.000 евра.

Пацијент је прошлог маја посетио клинику у Фрајштату да би му ампутирали ногу, али је хирург означио погрешан уд за ампутацију, преноси агенција АФП.

Грешка је идентификована током рутинске промене завоја и пацијенту је речено да ће морати да му ампутирају и другу ногу.

Тада је болница саопштила да се инцидент догодио као "резултат низа несрећних околности". Директор болнице се јавно извинио на конференцији за новинаре.

На суду је хирург рекао да је дошло до грешке у ланцу командовања у операционој сали.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио

ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио

ЗАКЉУЧИЛИ смо да је Коста био способан да управља својим поступцима у време извршења злочина и да та способност није била битно смањена. Постоји једна краткотрајна ометеност, за период у учионици за који он каже да нема сећања, али он је све радио по плану. То указује да је он управљао својим поступцима.

05. 06. 2025. у 17:05

ВРТОГЛАВА СУМА: Колику националну пензију прима Љиљана Благојевић

ВРТОГЛАВА СУМА: Колику националну пензију прима Љиљана Благојевић

ЈЕДНА од наших најистакнутијих драмских уметница Љиљана Благојевић отишла је у пензију, а налази се међу двадесетчетворо уметника, који ће примају националну пензију за допринос култури.

07. 06. 2025. у 11:30

Коментари (2)

Спој ритма и дечје маште - Хуманитарни мјузикл “Боки и КрокРоцкодилоси” за помоћ Фондацији Једро