УБИЦА ИЗ БАФАЛА ПРЕТИО ПРЕ ГОДИНУ ДАНА: ФБИ га посало на психијатријски преглед, сада је убио 10 и ранио још три особе (ВИДЕО)

П. З. С. / риа.ру

15. 05. 2022. у 22:17

НАВОДНИ убица 10 људи у супермаркету у Бафалу у Њујорку доспео је у центар пажње полиције због претњи, а пре годину дана је послат на психијатријски тест, саопштила је полиција.

УБИЦА ИЗ БАФАЛА ПРЕТИО ПРЕ ГОДИНУ ДАНА: ФБИ га посало на психијатријски преглед, сада је убио 10 и ранио још три особе (ВИДЕО)

Фото Танјуг/АП

-Било је то прошлог јуна. Колико ја знам, то је била општа претња - није била усмерена на одређену особу или место. Није била расна, рекао је шеф полиције у Бафалу Џозеф Грамалија на конференцији за новинаре.

Према његовим речима, тада је младић послат на психијатријски преглед, провео је један дан у медицинској установи, након прегледа је пуштен.

-Државна полиција је реаговала. Они су то решили, интервјуисали субјекта и сматрали да је у то време исправно да га пошаљу на проверу менталног здравља, рекао је он.

Представник ФБИ-а је заузврат указао да притвореник није био под надзором агенције.

Како је раније саопштено, 18-годишњи Американац је приведен због сумње да је пуцао у супермаркет. Погинуло је 10 особа, још троје је повређено, а стање двоје се процењује као критично, преносе локални медији. Нападач је оптужен за убиство првог степена, чланом је предвиђена казна доживотног затвора. Америчке агенције за спровођење закона сумњају да је пуцњава мотивисана расном мржњом.

Амерички председник Џо Бајден је у посебно објављеном саопштењу оценио инцидент као акт домаћег тероризма.

БОНУС ВИДЕО - ВАШИНГТОНСКЕ ТАЈНЕ: Ко је у Белој кући био геј, а кога су волеле жене?

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.

22. 07. 2025. у 20:54

Коментари (0)

ОТПЕВАЛА ЛАМБАДУ ПА НЕСТАЛА: Пронашли су је мртву у запаљеном аутомобилу - покушај пљачке завршен трагично