ТАКЕР ОПТУЖИО АМЕРИЧКЕ ВЛАСТИ: Након састанка са Сноуденом дошло до "цурења" информација

Тањуг

28. 02. 2024. у 00:53

АМЕРИЧКИ новинар Такер Карлсон оптужио је америчку владу за „цурење“ информација после његовог састанка са бившим америчким обавештајцем Едвардом Сноуденом у Русији.

ТАКЕР ОПТУЖИО АМЕРИЧКЕ ВЛАСТИ: Након састанка са Сноуденом дошло до цурења информација

Foto: Brian Cahn / Zuma Press / Profimedia

Према речима Карлсона који је дао интервју Јутјуб блогеру Лексу Фридману, Сноуден није желео да њихов састанак у Москви буде објављен у јавности и он никоме није рекао за разговор са бившим специјалцем.

- Он (Сноуден) је рекао да... Више волим да нико не зна да смо се срели... Једини разлог зашто вам ово говорим... Семафор... је пренео информације које је добио од америчких обавештајних агенција, а које су процуриле супротно мојим интересима користећи сопствена средства... у наводно слободној земљи - додао је Карлсон, преносе РИА Новости.

Карлсон се, током путовања у Русију, састао са Сноуденом и Таром Рид, која је оптужила актуелног председника САД Џозефа Бајдена, са којим је раније сарађивала, за узнемиравање.

Раније је Карлсон у интервјуу Блејзу рекао да је уверен да су га пре интервјуа са руским председником Владимиром Путином пратиле америчке обавештајне агенције.

Карлсон је у фебруару интервјуисао руског лидера Владимира Путина. 

Значајан део двочасовног разговора посвећен је украјинском сукобу и односима Русије са САД, НАТО-ом и Западом. 

Интервју објављен у ноћи 9. фебруара имао је више од 200 милиона прегледа на друштвеној мрежи X.
 

БОНУС ВИДЕО: РУСИ УНИШТИЛИ ПРВИ АБРАМС - Амерички тенк у пламену

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПА ХАЈДЕ ДА ПРОДУЖИМО ЗАДОВОЉСТВО Захарова упутила мистериозну поруку Западу

"ПА ХАЈДЕ ДА ПРОДУЖИМО ЗАДОВОЉСТВО" Захарова упутила мистериозну поруку Западу

ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова изјавила је данас да су западне земље забринуте због тога каква би још нова испитивања оружја Русија могла да спроведе након демонстрације ракете "Буревестник".

01. 11. 2025. у 19:52

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.

29. 10. 2025. у 16:17

Коментари (0)

ТУГА У РЕДОВИМА СОЦИЈАЛИСТА Дачић: Последњи поздрав мојој драгој другарици