"ГДЕ ЈЕ ТО ИКАДА ВИЂЕНО?" Лавров: Европски амбасадори одбили састанак уочи председничких избора у Русији

Биљана Ристивојевић

04. 03. 2024. у 14:35

РУСКИ министар спољних послова Сергеј Лавров изјавио је данас да је недавно позвао амбасадоре чланица Европске уније на састанак уочи председничких избора у Русији, међутим, према његовим речима, они су то одбили два дана пред састанак.

ГДЕ ЈЕ ТО ИКАДА ВИЂЕНО? Лавров: Европски амбасадори одбили састанак уочи председничких избора у Русији

Фото: Профимедиа

- Сакупили смо много материјала о томе како раде амбасаде земаља Европске уније у Москви, како се спремају за наше председничке изборе, на каквим пројектима подршке нашим несистемским опозиционарима раде. Ми смо, прикупивши те информације, позвали све амбасадоре ЕУ на састанак на којем сам желео да, као министар спољних послова, кажем амбасадорима и шефовима дипломатских мисија да то не чине - рекао је Лавров, преносе РИА Новости.

Додао је да су западни амбасадора два дана пред састанак послали поруку: "Одлучили смо да не дођемо".

- Можете ли да замислите односе са државама на дипломатском нивоу, чији се амбасадори плаше да дођу на састанак са министром земље у којој су акредитовани. Где је то икада виђено - упитао је Лавров.

Председнички избори у Русији биће одржани од 15. до 17. марта.

БОНУС ВИДЕО: РУСИ УНИШТИЛИ ПРВИ АБРАМС: Амерички тенк у пламену

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
УКРАЈИНСКИ ВОЈНИЦИ У КЛАНИЦИ ПОКРОВСКА: У граду је прави пакао, Руси довели све снаге које могу

УКРАЈИНСКИ ВОЈНИЦИ У КЛАНИЦИ ПОКРОВСКА: "У граду је прави пакао, Руси довели све снаге које могу"

РУСКА пешадија продрла је у градске границе једног од главних стратешких циљева председника Русије Владимира Путина, претећи да га опколи. Украјинске специјалне снаге укључиле су се у борбе у урбаном подручју.

29. 10. 2025. у 17:43

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.

29. 10. 2025. у 16:17

Коментари (2)

УЗ ОВАЈ КРЕДИТНИ КАЛКУЛАТОР ЛАКО ИЗРАЧУНАЈТЕ РАТУ КРЕДИТА И УКУПАН ИЗНОС ЗА ОТПЛАТУ