СПЕКТАКУЛАРНИ НАПАД НА "МАРИЦУ" У ФРАНЦУСКОЈ: Двоје убијених, троје тешко рањених, затвореник у бекству
Маскирани и до зуба наоружани нападачи убили су двојицу чувара затвора у спектакуларном нападу на ауто-путу на наплатној рампи између Евреа и Руана, помогавши тако опасном затворенику да побегне.

Фото: Горан Чворовић
Две "марице" које припадају затворским властима пребацивале су затвореника између суднице и затвора. Нападачи су их блокирали на наплатној рампи и отворили ватру.
Један убијени оставио је за собом супругу и двоје деце, док је другом супруга била у другом стању.
Истовремено, тројица затворских чувара су тешко рањени, двојица од њих су у животној опасности, налазе се у болници и лекари се боре за њихов живот.
Затвореник који се налази у бекству зове се Мохамед Амра (30) и има надимак "Мува". Издржавао је казну од годину и по затвора због крађе, али се против њега води више других поступака, између осталог и због отмице са смртним исходом у Марсељу. Познат је и по диловању дроге. Пре само два дана је спречен у бекству, тако што је покушао да пресече решетке на ћелији.
Последњи чувар затвора у Француској је претходно убијен 1992. године.
- Ово је шок за све нас. Нација је уз породице погинулих, повређене и њихове колеге. Све је учињено да би се пронашли аутори овог злочина, да би правда могла да буде задовољена у име француског народа. Бићемо неумољиви – поручио је председник Емануел Макрон.
У скупштини је одржан минут ћутања, а огласио се и министар правосуђа Ерик Дипон Морети који је истакао да су нападачи показали да им људски живот ништа не значе и да их чека заслужена тешка казна.
- Нападнута је Република, за циљ су узели поредак, пуцали су у наше правосуђе. Цела земља је шокирана овим страшним злочином – истакао је премијер Габријел Атал и поручио да је земља солидарна и да никада неће устукнути над терором.
Велики број полицајаца налази се на лицу места. Одбеглог и његове јатаке тражи више од 200 жандарма и 150 полицајаца, а укључени су и хеликоптери. Аутомобили којима је извршен напад пронађени су недалеко, запаљени.

"ПРЕТПОСТАВЉАМ ДА ЈЕ ЗАТО СКИНУЛА ПОЈАС" Огласио се власник агенције у којој је страдала девојка, Тијана махала пријатељима на плажи
НОВОСАЂАНКА Тијана Р. (19), која је погинула 28. маја у застрашујућој несрећи у Будви, током парасејлинга, била је потпуно безбедна у седишту које је сајлама везано за падобран, који вуче глисер.
29. 05. 2025. у 14:31

УКРАЈИНА ИЗВЕЛА ЈЕДАН ОД НАЈВЕЋИХ НАПАДА НА РУСИЈУ: Аеродроми у Москви затворени, уништена важна фабрика (ВИДЕО)
УКРАЈИНА је током ноћи извела један од највећих напада дроновима од почетка рата, гађајући више циљева на територији Русије. Због напада су московски аеродроми били приморани да привремено обуставе рад, што је изазвало хаос у ваздушном саобраћају.
28. 05. 2025. у 09:45

ПОЗНАТИ ХРВАТСКИ ПОЛИТИЧАР СНИМИО ПОРНО ФИЛМ Његова партнерка га обрукала: "Ипак је бољи у политици!" (ФОТО/ВИДЕО)
БИВШИ хрватски политичар и саборски заступник Иван Пернар, чија је странка прошле недеље након стечаја избрисана из регистра, има нову "каријеру". Одлучио је да се опроба у снимању филмова за одрасле, а пре неколико дана је објавио и да је снимио свој први филм и то са порно глумицом Маријом Задравец, познатијом под надимком Свит Мери (Sweet Mary).
29. 05. 2025. у 14:49
Коментари (0)