ШЕФИЦА НЕМАЧКЕ ДИПЛОМАТИЈЕ УНУКА ГЕНОЦИДАША: Деда Анелене Бербок био истакнути нациста

Novosti online

23. 05. 2024. у 19:50

ДЕДА немачког министра спољних послова Аналене Бербок, током Другог светског рата служио је у Вермахту и био убеђени нациста, а 1944. је као награду добио крст за војне заслуге, пише немачки Билд.

ШЕФИЦА НЕМАЧКЕ ДИПЛОМАТИЈЕ УНУКА ГЕНОЦИДАША: Деда Анелене Бербок био истакнути нациста

Фото: Профимедиа

Бербокова тврди да о томе ништа није знала када је у својим говорима помињала свог деду.

Аналена Бербок често говори о свом деди Валдемару на комеморативним догађајима.

На порталу „Бунте“ појавио се досије Валдемара Бербока из Вермахта. Током рата био је у инжењеријској јединици која је поправљала противавионске топове. У досијеу се наводи да пуковник Валдемар Бербок, није био само официр, већ ватрени присталица националсоцијализма.

Официр Бербок 1944. године је одликован Крстом са мачевима за војне заслуге.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РАСПОРЕЂЕНО 110.000 ВОЈНИКА, РУСИ КРЕЋУ У ЗАВРШНИ УДАР НА ПОКРОВСК: Са тиме би могли заузети средње велику европску државу

РАСПОРЕЂЕНО 110.000 ВОЈНИКА, РУСИ КРЕЋУ У ЗАВРШНИ УДАР НА ПОКРОВСК: "Са тиме би могли заузети средње велику европску државу"

РУСИЈА не показује знакове повлачења у рату против Украјине. Напротив, Москва је појачала далекометне ударе на украјинске градове и нападе дуж целе линије фронта. Војни стручњаци истичу да је руска страна усвојила нове тактике, ослањајући се на масовну употребу дронова и малих диверзантских јединица, пише The New York Times.

10. 08. 2025. у 20:18

ЕВО КО ЈЕ ТРОСТРУКИ УБИЦА ИЗ ГЊИЛАНА: Био у друштву са Куртијем, Османијевом и Харадинајем

ЕВО КО ЈЕ ТРОСТРУКИ УБИЦА ИЗ ГЊИЛАНА: Био у друштву са Куртијем, Османијевом и Харадинајем

ТРИ особе су убијене, а неколико је рањено у пуцњави која се догодила данас у Гњилану, док је осумњичени нападач у бекству, пренела је Коха. Болница у Гњилану саопштила је да је на лицу места констатована једна смрт, а да су две особе пребачене у Ургентни центар без знакова живота.

10. 08. 2025. у 18:11

Коментари (1)

ХАОС! Син легенде прешао из Звезде у Партизан и поручио: Опростите ми моју ружну прошлост!