У СТРАВИЧНИМ ОЛУЈАМА СТРАДАЛО ВИШЕ ОД 20 ОСОБА: Падао град величине тениске лоптице, људима прете нове непогоде (ФОТО/ВИДЕО)

Дејана Калинић
Дејана Калинић

28. 05. 2024. у 10:24

НЕВРЕМЕ са грмљавином које је захватило низије на југу САД и планине Озарк убило је најмање 24 особе у четири државе и уништило стотине зграда, а прогностичари упозоравају на погоршање времена.

У СТРАВИЧНИМ ОЛУЈАМА СТРАДАЛО ВИШЕ ОД 20 ОСОБА: Падао град величине тениске лоптице, људима прете нове непогоде (ФОТО/ВИДЕО)

Фото: Принтскрин/Икс/GigaBasedDad

Број мртвих током викенда укључује најмање осам смртних случајева у Арканзасу, седам у Тексасу, четири у Кентакију и двоје у Оклахоми, према државним званичницима за ванредне ситуације.

Гувернер Кентакија Енди Бешир прогласио је ванредно стање рано у понедељак, док је Национална метеоролошка служба саопштила да је упозорење на јаку грмљавину за делове Џорџије и Јужне Каролине најмање до понедељка по подне.

Због невремена је око 300.000 људи у седам савезних држава остало без струје.

- Била је то тешка ноћ за наше људе - објавио је гувернер Кентакија на друштвеној платформи Икс у понедељак. Касније је на брифингу за новинаре рекао да су разорне олује погодиле скоро целу државу. Званичници су рекли да је 100 државних ауто-путева и путева оштећено у невремену.

Јак град погодио је Тексас, а на снимцима објављеним на друштвеним мрежама виде се ледене кугле које падају са неба брзином муње.

Национална метеоролошка служба упозорила је на додатне олује у долинама Охаја и Тенесија, које доносе јаке ветрове, град, торнада и јаке пљускове који би могли да изазову изненадне поплаве.

Најновије екстремно време долази само неколико дана након што је снажан торнадо протутњао градом у Ајови, убивши четири особе, а више пијавица је погодило Тексас прошле недеље.

Истовремено, метеоролози најављују да ће екстремно високе температуре погодити Тексас, где се очекује и до 49 степени Целзијуса.

У међувремену, САД се припремају за оно што су владини прогностичари назвали потенцијално "изузетном" атлантском сезоном урагана која почиње 1. јуна.

(Јутарњи лист)

БОНУС ВИДЕО

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
АМЕРИКАНЦИ ОТВОРИЛИ КИНЕСКИ БАЛОН КОЈИ СУ ОБОРИЛИ: Остали шокирани оним што се налази у њему - Могли су нас шпијунирати!

АМЕРИКАНЦИ ОТВОРИЛИ КИНЕСКИ БАЛОН КОЈИ СУ ОБОРИЛИ: Остали шокирани оним што се налази у њему - "Могли су нас шпијунирати!"

КИНЕСКИ шпијунски балон који је 2023. године прелетео Сједињене Државе био је опремљен америчком технологијом која је могла омогућити шпијунирање Американаца, према изворима који су директно упознати са техничком анализом коју је спровела америчка војска.

11. 02. 2025. у 13:30

3 МИЛИОНА СЛЕПАЦА У ХРВАТСКОЈ: Томпсон - то није будала! Наши хероји су давно починили масакр, а чији смо ми?

3 МИЛИОНА СЛЕПАЦА У ХРВАТСКОЈ: "Томпсон - то није будала! Наши 'хероји' су давно починили масакр, а чији смо ми?"

"ЧИЈИ смо ми? Питајте Загребачку банку, Привредну банку, питајте Хрватску народну банку... Питајте све оне који нам се свакодневно церекају са свих портала и реците, имате Хрватску."

11. 02. 2025. у 17:12

Коментари (0)

ВЕЛИКА ТРАГЕДИЈА: Изненада преминула позната рукометашица (ФОТО)