ЗАХАРОВА ПОРУЧИЛА: Потребно да САД превазиђу расцеп у друштву без обзира на резултат избора

Танјуг

05. 11. 2024. у 22:27

ПОРТПАРОЛКА руског министарства спољних послова Марија Захарова указала је данас да САД морају да превазиђу унутрашње поделе у друштву без обзира на резултате избора.

ЗАХАРОВА ПОРУЧИЛА: Потребно да САД превазиђу расцеп у друштву без обзира на резултат избора

Foto: Tanjug/Alexander Demyanchuk/TASS Host Photo Agency Pool via AP


- САД ће морати да превазиђу расцеп у друштву без обзира на резултате избора - поручила је Захарова.

Према њеним речима резултате избора би требало да прихвати америчко друштво.

- Узимајући у обзир искуство са прошлих председничких избора, мислим да је сада главна обавеза Америке као нације и народа да пре свега, обезбеди да ови резултати буду прихваћени у целом америчком друштву. Друго, какав год да буде исход (председничких избора) очигледно ће морати да превазиђу унутрашњи емоционални раскол - рекла је Захарова за ТВ канал РТ.

Она је у понедељак рекла да се председнички избори у САД не могу назвати демократским процесом и подсетила да су десетине милиона грађана САД учествовале у превременом гласању, а пред њиховим очима су се чинили прекршаји и неправилности које су шокирале многе људе широм света.

Потребно да САД превазиђу расцеп у друштву без обзира на резултате избора.

БОНУС ВИДЕО: ТРЕСЛО СЕ У ИРАКУ: Снимци Марије Захарове из Багдада током званичне посете руске делегације

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
МИНИСТАРСТВО СПОЉНИХ ПОСЛОВА: Изненађени смо коментарима Захарове на рачун Србије и председника Вучића

МИНИСТАРСТВО СПОЉНИХ ПОСЛОВА: Изненађени смо коментарима Захарове на рачун Србије и председника Вучића

ДРЖАВНА секретарка у Министарству спољних послова (МСП) Републике Србије Невена Јовановић огласила се на друштвеној мрежи "X" поводом коментара портпарола Министарства спољних послова Русије Марије Захарове на рачун Србије и председника Републике Александра Вучића, истакавши да они као МСП изражавају изненађење поводом истих.

07. 11. 2025. у 14:04

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.

29. 10. 2025. у 16:17

Хрват чистио бунар - због оног што је пронашао, моментално ЗВАО ПОЛИЦИЈУ

Хрват чистио бунар - због оног што је пронашао, моментално ЗВАО ПОЛИЦИЈУ

ПОЛИЦИЈСКА управа Пожешко-славонске жупаније у Хрватској имала је двоструку интервенцију у суботу, након што су грађани у два наврата пронашли већу количину експлозивних средстава.

09. 11. 2025. у 13:28

Коментари (0)

СКАНДАЛ! Тројица фудбалера уклоњена из репрезентације због клађења упркос најстрожој забрани!