"ПОЧЕО ВЕЛИКИ ПРОТЕСТ ПРОТИВ НАТО-А И МИНХЕНСКЕ БЕЗБЕДНОСНЕ КОНФЕРЕНЦИЈЕ"Минхен: Демонстранти позивају на мировне преговоре
У МИНХЕНУ је почео велики протест против НАТО-а и Минхенске безбедносне конференције која се одржава у том граду од 14. до 16. фебруара, а на демонстрацијама учесници позивају на мировне преговоре и противе се испорукама оружја Украјини и Израелу, јавили су немачки медији.
фото: Танјуг/Markus Schreiber (STF)
Демонстрације је организовао "Акциони савез против безбедносне конференције НАТО-а" који је саопштио да се на конференцији у Минхену не разговара о безбедности, као и да је такозвана глобална супериорност Запада, заснована на империјалистичкој подели света, довела до бројних сукоба широм света, пренеле су РИА Новости.
Организатори такође наводе да се Немачка све више милитаризује, док немачки народ жели мирољубиву политику.
Акциони савез се такође противи плановима немачке владе да распореди америчке пројектиле у Немачкој.
Демонстранти носе палестинске заставе, као и транспаренте и постере који позивају на мир у свету и обустављање испорука оружја Украјини и Израелу. Учесници марша намеравају да симболично "опколе" зграду у којој се одржава Минхенска безбедносна конференција. Учеснике конференције обезбеђује 5.000 полицајаца.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО:
Народ у Немачкој не толерише инциденте које изазивају лажни еколози
ШТА СЕ ОВО ДЕШАВА У БРИСЕЛУ? ЕУ убеђује Белгију да прихвати план који би разбеснео Русију, воде се разговори ван главне сале самита
ЕВРОПСКА комисија и Белгија тренутно воде интензивне разговоре ван главне сале самита како би усагласиле најосетљивије делове плана Европске уније за коришћење 210 милијарди евра замрзнуте руске имовине у корист Украјине, рекло је за Политико пет дипломата и званичника ЕУ упознатих са током преговора.
18. 12. 2025. у 16:38
"СРБЕ СУ РАСТРГЛИ, РАСТРГЛИ СУ ЈЕДАН НАРОД" Путин жестоко ударио по Европи: Тамо нема цивилизације, само деградације!
ИСПОСТАВИЛО се да на Западу нема никакве цивилизације, већ само континуирана деградација, изјавио је председник Русије Владимир Путин на проширеном колегијуму Министарства одбране Русије.
17. 12. 2025. у 13:13
МИМУ ЗАУСТАВИЛА ПОЛИЦИЈА: Изненадило их је оно што су затекли у колима
НАКОН што их је зауставила полиција, призор у колима их је изненадио...
17. 12. 2025. у 10:09
Коментари (0)