ХАМАС СПРЕМНА ЗА ОЗБИЉНЕ ПРЕГОВОРЕ Мардави: "Међународна заједница наставља своје двоструке стандарде који угрожавају читав регион"

Јована Шведић

28. 03. 2025. у 08:02

ХАМАС је спреман за конкретне преговоре у циљу окочања рата у Појасу Газе, а палестинска страна је озбиљно приступила свим предлозима који би довели до завршетка сукоба, поручио је јуче званичник те групе Махмуд Мардави.

ХАМАС СПРЕМНА ЗА ОЗБИЉНЕ ПРЕГОВОРЕ Мардави: Међународна заједница наставља своје двоструке стандарде који угрожавају читав регион

Tanjug

- Израел је одустао од споразума, прекршио обећања посредницима и наставио кампању убијања и ескалације - рекао је он.

Мардави је нагласио да акције Израела представљају тест за глобалну заједницу, преноси Анадолија.  

- Или међународна заједница подржава међународно право и правду, или наставља своје двоструке стандарде, који угрожавају не само Палестину већ и читав регион - оценио је званичник. 

Истовремено, египатски државни медији известили су да је безбедносна делегација отпутовала у Катар како би наставила преговоре усмерене на ослобађање затвореника и талаца. 

Израелска војска покренула је изненадну ваздушну кампању на Појас Газе 18. марта, убивши 855 људи, ранивши скоро 1.900 других и нарушивши споразум о прекиду ватре и размени заробљеника који је ступио на снагу у јануару. 

Више од 50.200 Палестинаца је убијено, а преко 113.900 је повређено у нападима израелске војске на Газу од октобра 2023.

Међународни кривични суд издао је прошлог новембра налоге за хапшење израелског премијера Бенјамина Нетанјахуа и бившег министра одбране Јоава Галанта због ратних злочина и злочина против човечности у Гази.

Израел се, такође, суочава са случајем геноцида на Међународном суду правде због рата у палестинској енклави.

(Танјуг)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИ СЕ СПРЕМАЈУ ЗА ВЕЛИКУ ОФАНЗИВУ: Напашће дуж целе линије фронта од 1.000 км, ево колико ће акција трајати

РУСИ СЕ СПРЕМАЈУ ЗА ВЕЛИКУ ОФАНЗИВУ: Напашће дуж целе линије фронта од 1.000 км, ево колико ће акција трајати

РУСКЕ трупе припремају се за нову офанзиву у наредним недељама како би појачале притисак на Украјину и ојачале позицију Кремља у евентуалним преговорима о прекиду ватре. Према тврдњама агенције АП, аналитичари сматрају да би нова офанзива могла да траје од шест до девет месеци.

29. 03. 2025. у 18:11

АМЕРИКА СПРЕМА ВЕЛИКИ УДАР: Бомбардери убице циљају нуклеарне електране у Ирану (ФОТО)

АМЕРИКА СПРЕМА ВЕЛИКИ УДАР: Бомбардери "убице" циљају нуклеарне електране у Ирану (ФОТО)

Сједињене Државе су распоредиле стелт бомбардере Б-2 Спирит у војну базу Дијего Гарсија у Индијском океану, потез који би наводно могао бити повезан са припремама за потенцијални напад на иранску нуклеарну инфраструктуру.

29. 03. 2025. у 19:25

Коментари (0)

НЕ ИГРА СЕ: Отказан европски реванш Партизан - АЕК на Бањици! Рукомет добио шамар који ће дуго болети