ПРОЗИВАЈУ МАКРОНА: Жестоко на француским улицама
СТОТИНЕ хиљада Француза изашли су данас на улице.
Фото: Принтскрин
- Манифестације су доживеле успех – изјавила је представница синдиката Софи Бине.
Она је поручила да народ жели социјалну правду, а не да људима мултинационалне компаније "завлаче руку у џеп". Манифестанти су паролама тражили додатне таксе за највеће светске компаније. Истовремено, захтева се и ревизија пензијске реформе и враћање на старо.
- Љутња и одлучност су огромни – казала је Бине.
Улица ће формирати буџет, а премијер Себастијан Лекорни ће завршити на улици, поручила је синдикалка Софи Бине. Каже да су у Француској најмање порасле плате у ЕУ у последњих пет година.
Из кабинета мандатара за састав владе Себастијана Лекронија су поручили да је изблиза пратио ситуацију на улици.
- Ово је огроман покрет који ће имати политичке последице. Лекорни ништа не успева, нема подршку – узвратио је лидер крајње левице Жан-Лик Меланшон.
Буџет је писао претходни премијер Франсоа Бајру, тамо где је стао наставиће Себастијан Лекорни, пре њих није успео Мишел Барније, али улица генерално протестује против "макронизма" и тражи крај овог режима с Емануелом Макроном на челу.
- Председник Републике мора да оде, он је одговоран за овај хаос – поручио је Меланшон.
ВЕЋИНСКА ПОДРШКА
Већина Француза подржала је синдикалну побуну. Симпатију и поршку изразило је 56 одсто испитаника, 25 одсто је било против, док су остали истакли да су индиферентни на ова догађања.
Препоручујемо
УКРАЈИНСКИ ВОЈНИЦИ: Погледајте шта Руси раде у Покровску, не можемо да их пратимо
РУСКИ војници у Покровску делују као диверзанске и извиђачке групе и отежавају одбрану Украјини тиме што се пресвлаче у цивилну одећу, изјавио је командант 68. ловачке бригаде, под псеудонимом "Љути", за "Суспилне" 19. новембра.
19. 11. 2025. у 18:42
ПУТИН ЗАВРШИО У БОЛНИЦИ: Провео ноћ на клиници
РУСКИ председник Владимир Путин објавио је да је завршио годишњи лекарски преглед и резултати су добри.
19. 11. 2025. у 20:22
УХАПШЕН ЗБОГ ПОЖАРА У ВЈЕСНИКУ: "Ушли смо у зграду, неко је почео да пали..." Сам се јавио полицији
ПОЖАР у Вјесниковом небодеру у Загребу скривила је малолетна особа, а по свему судећи није била сама. Било их је неколико у старости од 16 и 17 година.
20. 11. 2025. у 11:21
Коментари (0)