ЗАШТО ЈЕ БАЈДЕНОВ СНИМАК СКИНУТ СА ТВИТЕРА: Америку потреса нови скандал - у центру пажње председнички кандидат! (ВИДЕО)

СНИМЦИ на којима се види како Џо Бајден комуницира са девојкама Твиттер је склонио због кршења њихове политике сексуалног искоришц́авања деце након што су се појавиле на мрежи током свађе око лика политичара.

ЗАШТО ЈЕ БАЈДЕНОВ СНИМАК СКИНУТ СА ТВИТЕРА:  Америку потреса нови скандал - у центру пажње председнички кандидат! (ВИДЕО)

Foto AP

У спору на друштвеним мрежама тексашки прогресивни активиста Џони Грац покушава да покрене случај да би кандидат за демократског председника требало да буде истражен због сексуалног напада.

Још један коментатор, који се зове "Џејк Кониг", покушао је да поткрепи аргумент Граца објављивањем видео компилације Бајдена како додирује разне младе девојке током фотографисања на церемонијама полагања заклетве у Конгресу 2015. године, пише "Раша тудеј".

Међутим, коментатор није могао да објави званичне јавне снимке поступка јер га је „Твиттер пријавио да је покушао да објави слике злостављања деце“.

Кенигова тврдња била је лако проверљива, јер Твитер заиста врло брзо идентификује видео као „забрањени“ садржај који „крши [њихову] Политику сексуалног искоришћавања деце“. Штавише, веб локација забрањује налог постера док не избришу снимке.

Злогласни снимак приказује како бивши потпредседник додирује ћерке и унуке америчких законодаваца. У разним тачкама изгледа да држи неке девојке на месту и чврсто се нагиње да им каже нешто у уши.

Расправу о Бајденовом понашању у великој мери је подстакао низ оптужби неколико жена да их је "непримерено" додирнуо. Оно што је најважније, још у марту, бивша сенаторова службеница Тара Рид јавно се огласила рекавши да ју је сексуално напао још 1993. године.

Тврдње нису привукле велику пажњу медија, иако су се поклопиле са порастом високо оглашеног покрета 'МеТоо', самозадовољавајућег да привуче моћне мушкарце да одговарају за сексуално лоше понашање против жена. Чини се да највеће личности те организације нису биле заинтересоване за Ридов случај, што је довело до сукоба и оптужби за партизанство.

И сам Бајден је негирао наводе, рекавши да се „никада ништа слично није десило“, па чак и додао да се не сећа те жене.

(Курир)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: Немачка главна база за производњу оружја за Украјину Чека се реакција Москве

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве

НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.

13. 07. 2026. у 12:47

Коментари (1)

ХУМАНОСТ У ГЛАВНОЈ УЛОЗИ: Фондација Моззарт наставља са улагањима у заједницу