ЛАЖНА ГИБАНИЦА СА ЗЕЉЕМ И ПИРИНЧЕМ: Сочна пита са раскошним надевом - савршена је за пост
СЛЕДЕЋЕ недеље почиње Божићни пост, али то не значи да морате да се одрекнете укусне хране.

Фото: Принтскрин Јутјуб
Наш предлог је да за доручак или вечеру направите одличну посну питу која савршено комбинује укус зеља, кромпира, пиринча и коприве.Није нимало компликована, припрема се као гибаница и пече свега 20 минута.
Састојци:
коре за питу Фото: Принтскрин Јутјуб
зеље
коприва
2 кромпира
1 шољица пиринча
2 млада лука
1/2 кесица прашка за пециво
Припрема:
Ставите пиринач да се кува, па на пола кувања додајте кромпир исечен на ситне коцкице, као и млади лук. Зеље и коприву обарите, па процедите и исецкајте. Додајте у шерпу са пиринчем. Сипајте мало воде и кувајте док пиринач не буде спреман. Немојте да претерујете са водом. Посолите, побиберите и додајте још неки зачин по жељи, па поспите прашком за пециво.
На дно тепсије ставите две коре, па следећу згужвајте и умочите у смесу са пиринчем. Ређајте у плех док не остане само једна, а њом прекријте све. Пеците у загрејаној рерни на 180°Ц око 20 минута.
(Ствар укуса)
Препоручујемо

НАПРАВИТЕ НАЈБОЉИ КУПУС РИБАНАЦ: Рецепт за практичнију мању количину
24. 11. 2023. у 11:00

КИФЛИЦЕ СА ЈАБУКАМА: Меке као душа, а тесто успева буквално свима (ВИДЕО)
23. 11. 2023. у 20:30

"ТО ЛИЦЕ, ТЕ УСНЕ..." Трамп поново изазвао пажњу коментаром о својој портпаролки Каролин Левит (28)
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп поново је доспео у жижу јавности због необичног коментара о изгледу портпаролке Беле куће Каролин Левит.
14. 10. 2025. у 14:48

"ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО" Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон
РУСКИ министар спољних послова Сергеј Лавров рекао је да памти како је бивша америчка државна секретарка Хилари Клинтон пљескала рукама и славила убиство либијског лидера Моамера Гадафија 2011. године и алудирао да бивши сиријски председник Башар ел Асад тренутно живи у Москви, јер су њему и његовој породици прећени сличним физичким уништењем у Сирији.
14. 10. 2025. у 13:06

"Данас ђаво посебно ужива у тим нашим СЛАВАМА - ти људи су обманути!"
ОТАЦ Рафаило Бољевић упозорава да многи Срби данас славом више заваравају демоне него што славе Бога. Светитељ се често изругује када се слава претвори у пагански догађај.
19. 10. 2025. у 10:46
Коментари (0)