ОВАКО СЕ ПРАВИ МЕДОВАЧА: Повољно делује на циркулацију, против бактерија и вируса и побољшава апетит, те је идеалан аперитив
Медовача је попут ликера, густа и ароматична, а уз пар састојака можете и сами да је направите.
Foto: Shutterstock
Састојци:
- 0,5 л ароматичног меда
- 0,8 л шљивовице
- 0,1 л дестиловане воде
- 0,1 л сувог белог вина
- корица 1 лимуна
- прстохват коријандера
Припрема:
Како бисте направили ову ракију, мед сипајте у већи лонац и загрејте га уз умерено мешање, да постане течан. Када је мед довољно течан додајте шљивовицу, дестиловану воду, бело вино, рендану лимунову корицу и коријандер, уз стално мешање.
Смесу сипајте у флаше које могу да се затворе. Оставите да стоји два месеца, а након тога смеса се филтрира и ракија сипа у чисте флаше. Што дуже стоји, то је укуснија.
(stvarukusa)
"РУСИ, ИДИТЕ КУЋИ!" Језива политичка порука са трга у Будимпешти, Мађар већ почео да ради по налогу Брисела (ВИДЕО)
ВЕЛИКИ политички заокрет у Мађарској најавио је лидер опозиционе Тисе Петар Мађар, који је после изборне победе поручио да земљу чека обнова пуног учешћа у Европској унији и НАТО, миран пренос власти и озбиљно преуређење државног врха.
13. 04. 2026. у 07:27
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
САМОУБИСТВО БИВШЕГ МИНИСТРА МУП-А ИСПРЕД СКУПШТИНЕ: Оставио 3 коверте, одузео себи живот због Хашког трибунала
На данашњи дан, 11. априла 2002. године, на улазу у здање Дома Народне Скупштине Србије (тадашње Скупштине СРЈ) у Београду, бивши министар унутрашњих послова Србије Влајко Стојиљковић извршио је самоубиство, непосредно након усвајања Закона о сарадњи са Хашким трибуналом. Преминуо је два дана касније од последица рањавања.
11. 04. 2026. у 21:30 >> 21:39
Коментари (0)