СПРЕМИЋЕТЕ ГА ЗА САМО 15 МИНУТА: Најкремастији спанаћ икада, савршен уз месо, или печена јаја

АКО волите кремасте и нежне укусе, овај спанаћ са млеком биће ваш нови фаворит!

СПРЕМИЋЕТЕ ГА ЗА САМО 15 МИНУТА: Најкремастији спанаћ икада, савршен уз месо, или печена јаја

Foto: Profimedia

Брзо се припрема, савршено иде уз пире, јаја или месо, а толико је укусан да можете да га једете и самог - кашиком, директно из шерпе.

Састојци                           Количина

* Спанаћ                                 500 г
* Бели лук                             2 чена
* Брашно                             2 кашике
* Уље или путер                  2 кашике
* Млеко                                  300 мл
* Со и бибер                         по укусу
* Мускатни орах                   прстохват

Припрема:

Ако користите свеж спанаћ, добро га оперите, очистите и кратко обарите у сланој води (2-3 минута), затим процедите и ситно исецкајте. Ако користите смрзнути спанаћ, само га одмрзните и оцедите вишак воде. У шерпи загрејте уље или путер, додајте ситно сецкан бели лук и кратко пропржите. Додајте брашно и стално мешајте док не добијете светлу запршку. Полако сипајте млеко уз непрестано мешање да не буде грудвица. Кувајте док се не згусне у глатку кремасту масу. Умешајте исецкани спанаћ, додајте со, бибер и прстохват мускатног орашчића ако волите. Кувајте још 5-10 минута на тихој ватри да се сви укуси сједине.

Пријатно!

(SuperRecepti RS)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (0)

ЕПСКИ ДЕБАКЛ! Арина Сабаленка избачена са Ролан Гароса