СЛАНА МИМОЗА ТОРТА: Краљица празничне трпезе

Milena Tomasevic

07. 11. 2025. у 19:40

ДАНАС вам откривамо рецепт за слану мимоза торту, лагану, сочну и идеалну за све свечане прилике — од рођендана до породичних окупљања.

СЛАНА МИМОЗА ТОРТА: Краљица празничне трпезе

ФОТО: Novosti


Састојци:
  • 1 паковање розен кора
  • 700 гр киселе павлаке
  • 250 гр мајонеза
  • 1,5 кашичица соли
  • 3 кашике сусама
  • 5 јаја
  • 6 киселих краставаца
  • 4 шаргарепе
  • 4 кромпира
  • 300 гр пица шунке
  • 100 гр качкаваља

Припрема:

Умутити киселу павлаку, мајонез и пола кашичице соли. Ова мешавина служи као фил за премазивање кора. Кромпир и шаргарепу скувати у сланој води (око једне кашичице соли) пола сата од тренутка врења. Охладити и изрендати. На послужавник ставити прву ружен кору. Премазати је са две кашике фила, па преко нарендати два кромпира.Следећу кору премазати танким слојем фила са доње стране и ставити преко првог слоја да се лепо залепи.На нову кору ставити поново фил, па нарендати шаргарепу. Посути сусамом. Затим иде слој пица шунке, па опет кора, фил и кувана јаја нарендaна на ситно. Наредни слој могу бити кисели краставци – они дају свежину и леп интензиван укус. По жељи се може убацити још један ред шунке, па нова кора и слој кромпира са сусамом. На крају ставити осму, последњу кору, преко које се стави посуђавник са теретом (нпр. кеса брашна од 1 кг) како би се торта сабила и слојеви лепо повезали. Оставити да стоји пола сата, затим премазати остатком фила и посути ренданим качкаваљем.

Уживајте!

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДАЉЕ РУКЕ ОД ГРЕНЛАНДА! СВЕ ГОРИ У ЕВРОПИ НАКОН ОТМИЦЕ МАДУРА: Реакције европских лидера разбеснеће Трампа

ДАЉЕ РУКЕ ОД ГРЕНЛАНДА! СВЕ ГОРИ У ЕВРОПИ НАКОН ОТМИЦЕ МАДУРА: Реакције европских лидера разбеснеће Трампа

САД су у суботу у војној акцији у Каракасу отеле председника Венецуеле Николаса Мадура и његову супругу Силију Флорес, који су спроведени у Градску притворску јединицу у Њујорку, где ће им се судити по оптужници за кријумчарење наркотика. Пратимо уживо најновији развој догађаја након драматичне америчке операције у Венецуели.

05. 01. 2026. у 08:27 >> 13:58

МАДУРО СЕ НА ЕНГЛЕСКОМ ОБРАТИО АМЕРИЧКИМ АГЕНТИМА: Погледајте шта им је рекао (ВИДЕО)

МАДУРО СЕ НА ЕНГЛЕСКОМ ОБРАТИО АМЕРИЧКИМ АГЕНТИМА: Погледајте шта им је рекао (ВИДЕО)

ПРЕДСЕДНИК Венецуеле Николас Мадуро је хеликоптером стигао на Менхетн, након чега је конвојем пребачен у Притворски центар (МДЦ) у Бруклину, озлоглашени затвор описан као „одвратан“ са „застрашујућим“ условима. Тамо су остали певач Р. Кели, Гислејн Максвел и Сем Банкман-Фрид.

04. 01. 2026. у 08:58

У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије

У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије

У ВЕНЕЦУЕЛИ живи 4.000 особа хрватског порекла које после ноћашњег америчког напада на главни град Каракас, затворене у кућама, чекају даљи развој догађаја, рекла је у суботу Хини представница хрватске заједнице у тој јужноамеричкој земљи.

03. 01. 2026. у 18:47

Коментари (0)

ЖИРИНОВСКИ ПРЕДВИДЕО СЦЕНАРИО ЗА ВЕНЕЦУЕЛУ И УКРАЈИНУ: Његове речи одзвањају након отмице Мадура