РЕБАРЦА ИЗ РЕРНЕ: Савршен ручак за праве гурмане

Milena Tomasevic

25. 09. 2025. у 15:00

Сочна, мирисна и мекана ребарца из рерне један су од оних рецепата који освајају већ на први залогај. Једноставна припрема, а резултат као из ресторана – савршено печено месо које се топи у устима, уз неодољиву арому зачина.

РЕБАРЦА ИЗ РЕРНЕ: Савршен ручак за праве гурмане

ФОТО: Novosti

Ребарца печена у рерни

Састојци:

  • 2 ребра
  • 1 кашика маслиновог уља
  • 2 кашике смеђег шећера
  • 1 кашика паприке
  • 2 кашичице белог лука у праху
  • 2 кашичице црног лука у праху
  • 1 кашичица соли
  • 1 кашичица црног бибера
  • 1/2 кашичице кајенског бибера (по жељи, за љутину)
  • 1 шоља BBQ соса по вашем избору

Упутство:

Припрема ребара: Загрејте рерну на 135°C. Уклоните танку мембрану са задње стране ребара ради бољег зачињења и мекоће. Да бисте то урадили, увуците нож испод мембране, подигните је и користите папирни убрус да је ухватите и одвојите.

Зачињавање: У малој посуди помешајте смеђи шећер, паприку, бели лук у праху, црни лук у праху, со, бибер и кајенски бибер, ако га користите. Утрљајте маслиново уље на сваку ребарца како би се зачин боље залепио, а затим обилно премажите ребра мешавином зачина.

Умотајте и пеците: Ставите ребра на велики комад алуминијумске фолије, са страном са костима надоле. Чврсто их умотајте и ставите на плех. Пеците у загрејаној рерни око 2,5 до 3 сата, док месо не омекша и лако се не одваја од костију.

Премажите BBQ сосом: Пажљиво извадите ребра из рерне и отворите фолију. Повећајте температуру рерне на 200°C. Обилно премажите ребра BBQ сосом, а затим их вратите у рерну непокривена на додатних 10-15 минута да се сос карамелизује.

Послужите: Оставите ребра да одстоје неколико минута пре него што их исечете између костију. Послужите са додатним BBQ сосом са стране, по жељи.

Пријатно!

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу

ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу

СЛОВАЧКИ премијер Роберт Фицо рекао је лидерима Европске уније на самиту прошле недеље да га је "шокирало" расположење председника Сједињених Америчких Држава Доналда Трампа током њиховог састанка у Мар-а-Лагу, изјавило је више европских дипломата, објавио је данас бриселски Политико.

28. 01. 2026. у 07:48

Коментари (0)

ИСТА МЕЛАНИЈА! Ко је мистериозна СРПКИЊА на премијери филма прве даме? САД у неверици - сви се питају једно (ВИДЕО)