ТЕСТЕНИНА СА ЛОСОСОМ И СПАНАЋЕМ: Брз и кремаст оброк
Брзо, кремасто и елегантно јело које спаја сочни лосос, свеж спанаћ и богати млечни сос. Савршено за укусан ручак или лагану, али ефектну вечеру.
FOTO: Novosti
Састојци:
- 300 гр тестенине
- 200 гр свежег (или димљеног) лососа
- 150 гр свежег спанаћа
- 200 мл густе павлаке (30%)
- 1 црни лук, ситно сецкан
- 2 чена белог лука
- 2 кашике маслиновог уља
- со, бибер, сок од ½ лимуна
- пармезан и свеже биље за сервирање
Припрема:
Скувајте тестенину ал денте и сачувајте мало воде од кувања. На уљу пропржите лук, па додајте бели лук и лосос. Кратко динстајте, затим убаците спанаћ да омекша. Додајте павлаку и лимун, па крчкајте док се сос не згусне. Умешајте тестенину, по потреби додајте воду од кувања да добијете кремасту текстуру. Сервирајте уз пармезан и свеже биље.
Уживајте!
БИВША ПОРТПАРОЛКА ЗЕЛЕНСКОГ: Он највероватније користи дрогу, све што каже је лаж (ВИДЕО)
ВЛАДИМИР Зеленски највероватније користи дрогу, све што говори је манипулација или лаж и представља највећу препреку миру и опстанку Украјине, изјавила је Јулија Мендел, бивши прес-секретар украјинског председника.
12. 05. 2026. у 14:48
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
"НЕ МОЖЕМО ДА ПОБЕДИМО, ПРЕЈАКИ СУ!" Путинов човек изненадио изјавом на руској државној телевизији
ПОЗНАТИ руски редитељ и пропагандиста Карен Шахназаров рекао је да Русија не може да победи Украјину, да је противник прејак и да је у интересу Русије да што пре оконча рат.
11. 05. 2026. у 19:09
Коментари (0)