НАМАЗ ОД ФЕТЕ И СУШЕНОГ ПАРАДАЈЗА: Намаз за све прилике
Комбинација кремасте фете и интензивног укуса парадајза у уљу ствара савршено уравнотежен медитерански залогај — богат, свеж и готов за неколико минута.
ФОТО: Novosti
Састојци
- 200 гр фета сира
- 150–200 гр густог грчког јогурта
- 2 кашике крем сира
- 1 мали чен белог лука, изрендан
- 1–2 кашике лимуновог сока
- 1–2 кашике маслиновог уља
- со и бибер по укусу
- 1–2 кашике ситно сецканог босиљка или першуна
- додатак од сушеног парадајза
- ½ шоље сушеног парадајза у уљу, ситно исецканог
- 1 кашика њиховог уља за појачану арому
- ¼ шоље исецканих маслина (опционо, али одлично иде)
- прстохват љуте папричице (опционо)
Припрема
Направите намаз
У блендер или процесор ставите фету, јогурт, крем сир, бели лук, лимун и маслиново уље. Блендирајте 30–60 секунди док маса не постане глатка и пенаста.
Пробајте и подесите:
више јогурта → мекши, кремастији намаз
више лимуна → свежији укус
кап маслиновог уља → пунија текстура
Умешајте ножем зелено биље да остане видљиво. Умешајте у намаз исецкан сушени парадајз и мало њиховог ароматичног уља. Маслине можете умешати унутра или оставити као прелив одозго.
Намажите на тост, багет, кисело тесто или крекере. Одлично иде и као дип за свеже поврће (краставац, паприка, шаргарепа). Можете га користити и као намаз у сендвичима или као брзи прелив за печени кромпир.
Уживајте!
Препоручујемо
ОМЛЕТ СА СПАНАЋЕМ И ЧЕРИ ПАРАДАЈЗОМ: Брзо, здраво и ароматично
17. 02. 2026. у 08:30
РЕЦЕПТ ЗА ДОМАЋЕ КРОАСАНЕ: Златни, путерасти и неодољиви (ВИДЕО)
16. 02. 2026. у 12:00
ТОСТ СА АВОКАДОМ, ЈАЈЕТОМ И ПРШУТОМ: Хранљив доручак богат протеинима
16. 02. 2026. у 08:00
БРЗИ МЕКСИЧКИ КИШ СА ТОРТИЉОМ: Оброк готов за 5 минута припреме
16. 02. 2026. у 09:00 >> 07:31
ЖЕСТОКЕ ПРЕТЊЕ МОСКВИ ИЗ МИНХЕНА: НАТО ће покренути ударе дубоко у Русији ако се усуде да нападну Балтик
НАТО ће покренути ударе дубоко у Русији ако се Москва усуди да изврши инвазију на балтичке државе, упозорио је министар спољних послова Естоније Маргус Цахкна, одбацујући страхове да би Москва могла брзо да освоји територију на истоку.
16. 02. 2026. у 15:44
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
"МАМА, ЈА ИМАМ РАК": Славица Ђукић Дејановић о борби за живот сина јединца - сам себи дао дијагнозу
"ДУШАН ЈЕ сам себи дао дијагнозу"
16. 02. 2026. у 19:12 >> 19:12
Коментари (0)