РАСПЕВАНО У ЛЕТО: Празник музике у Француској (ВИДЕО)
22. 06. 2023. у 00:05
КАО и сваке године последњег дана пролећа, дочекујући лето, Французи су обележили Празник музике низом концерата на улицама.
Повезане вести
(НЕ) ПОМАЖЕ НИ ТАТИНО ИМЕ: Син бившег француског председника Саркозија, Луј, покушава да постане градоначелник
Луј Саркози (28), син бившег француског председника Николе Саркозија, последњих месеци покушава да направи политички деби на локалној сцени.
16. 03. 2026. у 16:19
ЗЕЛЕНСКИ КОД МАКРОНА: Спремају се нове санкције Русији?
Наша подршка неће ослабити, поручио је француски председник Емануел Макрон госту у Јелисејској палати, украјинском председнику Владимиру Зеленском.
13. 03. 2026. у 14:36
ПОГИНУО У ОДМАЗДИ ЗБОГ НАПАДА НА ИРАН: Француски војник страдао у Ираку, база нападнута због носача авиона?
Убиство француског војника у бази у Ираку отворило је нову димензију сукоба на Блиском истоку.
13. 03. 2026. у 14:44
ЕВРОПЉАНИ ЗАБРИНУТИ И ЉУТИ: На бензинским пумпама литар бензина достигао два и по евра
На бензинским пумпама на европским ауто-путевима литар горива достигао је и вртоглавих два и по евра.
13. 03. 2026. у 11:13
БРИСЕЛ НЕЋЕ РУСКУ НАФТУ: ЕУ не намерава да укине сакнције Москви
ЕУ одбацује сваку могћност ублажавања санкција уведених на руску нафту, како би се на тај начин снизиле цене енергената.
10. 03. 2026. у 16:15
Најновије из рубрике
ОД СТАКЛОГРАВЕРА, ДО СЛИКАРА И ТАТУ-МАЈСТОРА: Параћинац Зоран Анђелковић има бројне таленте (ФОТО)
ЗОРАН Анђелковић Беља потекао је стакларске породице, па је двадесетак година био кристалогравер у „Српској фабрици стакла“ у Параћину, а данас је један од најпознатијих тату-мајстора у родном граду и окружењу, последњих година све препознатљивији као ликовни уметник-аматер.
16. 03. 2026. у 18:00
КЊИГУ НАПИСАО ПАЛЦЕМ ЛЕВЕ РУКЕ: Церебрално парализовани Урош Јоксимовић (20) из Берана у Богу и молитви налази смисао и утеху
КРОЗ молитву разговарам са Богом о свему што ме тишти. Сваки пут ме молитва чини бољим и једина ми је жеља да останем заувек достојан божије љубави.
16. 03. 2026. у 16:10
ЈЕДИНА ШКОЛА У СРБИЈИ ЧИЈИ УЧЕНИЦИ СВАКЕ ГОДИНЕ ХОДОЧАСТЕ НА СВЕТУ ГОРУ: Послушање ђачко у вртовима Хиландара
Једна је и једина таква средња школа у Србији, чији наставници и ђаци овако чине: уместо на туристичко путовање „избијено“ из родитељског џепа, они сваке године одлазе пут Свете царске српске лавре, на ходочашће, пут манастира Хиландар. Наговештај пролећа и потреба да се орежу светогорски виногради, уреде маслињаци, воћњаци и баште, одвео је ученике пожешке Пољопривредне школе са домом ученика „Љубо Мићић“ и овога пута на послушање и већ их можемо замислити на овој обали, у миру Савиног поља међу чокотима лозе, на Светој Литургији, на јутрењу или вечерњој служби, на месту где се молитва вековима не прекида…
16. 03. 2026. у 12:37
ОД ВУКОВАРА ДО КОШАРА НА ПРВОЈ ЛИНИЈИ:Команданту 10. Диверзантског одреда ВРС,у центру Шековића откривен споменик
СЕЋАЊА на ратни пут Милорада Мише Пелемиша (1964-2021) и даље су живамеђу његовим саборцима и у крају из ког је потекао.
16. 03. 2026. у 11:32
НАЈБРОЈНИЈЕ ГЛУВАРА, И ОБИЧНИ ГАЛЕБ: ДЗППС објавило резултате зимског пописа птица водених станишта у Србији
ДРУШТВО за заштиту и проучавање птица Србије (ДЗППС) током јануара је заједно са партнерима из више од 100 земаља учестововало у организацији јубиларног, 60. Међународног зимског пописа птица водених станишта (International Waterbird Census – IWC). И ове сезоне, три најбројније врсте биле су глувара, обични галеб, а после пар година смањења бројности, и лисаста гуска. На зимовању у Србији је по први пут потврђена једна нова врста – чапљица.
10. 03. 2026. у 15:58
Коментари (0)