УМРЕЋУ 24. СЕПТЕМБРА 2030: Добривоје (89) из Роћевца код Свилајнца предвидео кад ће се упокојити

Зорица Глигоријевић

08. 01. 2024. у 07:00

ПОЉОПРИВРЕДНИК Добривоје Антонијевић (89) из Роћевца код Свилајнца "за живота" је себи подигао споменик од квалитетног гранита, јер је желео да га уради по својој вољи. На споменику су фотографије из различитих периода његовог живота, датум рођења, али и датум смрти - 24. септембар 2030. године, када би требало да напуни 95 година.

УМРЕЋУ 24. СЕПТЕМБРА 2030: Добривоје (89) из Роћевца код Свилајнца предвидео кад ће се упокојити

Фото:З.Глигоријевић

Каменоресци су се нашли у чуду, јер им никада нико није тражио тако нешто, али, вођени девизом да је "муштерија увек у праву", урезали су оно што је тражио.

- Споменик сам направио пре четири године. Остајем при том датуму, јер сматрам да је 95 година солидан животни век. Свестан сам да ја не одређујем када ћу да умрем. Додуше, волео бих да поживим и дуже, јер још уживам у животу. Волео бих да живим докле год могу сам себе да послушам, како не бих мучио ни себе, ни фамилију. Било како било, датум нећу да мењам. Нека то ураде моји потомци - искрен је деда Добривоје.

Иако живи сам, јер му је син Живослав преминуо 2010. године у 48. години, а супруга Стана Јевремовић пре четири године, Добривоје воли када му дођу два унука и четири праунука, не пропушта пијаце у Свилајнцу и Бусуру, а има и много пријатеља из околних села са којима се радо дружи. Здравље га добро служи, а чак ни наочаре не користи.

- Сам обрађујем четири хектара, узгајам товљенике, моја авлија је пуна цвећа, траву шишам сваке суботе, сам кувам и чистим кућу, јер не желим да унајмим жену да ми само смета. Чим устанем, испланирам шта ћу да радим тог дана. Од оца сам наследио две чатрље, а са покојном супругом Станом Јевремовић, која је радила у иностранству, саградио сам кућу од 100 квадрата и још четири помоћна објекта, кућу у Роанди и Бобову, а купили смо и стан у Крагујевцу - поносан је деда Добривоје.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СЛИКА ИЗ СРБИЈЕ КОЈА СЛАМА СРЦЕ: Трагичан разлог зашто рода 2 дана не напушта згариште - изгорело 2 хектара жита

СЛИКА ИЗ СРБИЈЕ КОЈА СЛАМА СРЦЕ: Трагичан разлог зашто рода 2 дана не напушта згариште - изгорело 2 хектара жита

СВАКЕ године, упркос молбама и апелима, велики број људи пали стрљику и на тај начин долази до пожара у којима страдају туђи усеви, али нажалост и животи невиних бића.

27. 06. 2025. у 16:50

Коментари (0)

Kriptovaluta Solaxy (SOLX) raste dok Solanin Layer 2 ulazi na DEX berze, a uskoro sledi i listiranje na velikim centralizovanim berzama