ЦРКВЕНО ВЕНЧАЊЕ У - УНИФОРМАМА: Дарко и Александра Микалачки изговорили судбоносно "да" у кикиндском Храму Светог Николе (ФОТО)
МЛАДА Александра Бајкин (25) на црквено венчање није отишла у белој хаљини, ни у венчаници, већ је изабранику свог срца, Дарку Микалачком (27), судбоносно "да" рекла у плавој униформи.
Фото: Невен Накрајкућин
И, то - свечаној, оној која се облачи у посебно важним и значајним приликама - а исто је учинио и младожења, такође припадник Саобраћајне полиције у Кикинди.
- На послу смо се упознали и заволели, па смо имали велику жељу да се на верност једно другом заветујемо баш тако одевени. Породице су нас подржале, моја посебно јер ми је деда Пара пензионисани полицијски инспектор, а отац Александар још ради у криминалистичкој служби, па Микалачки, традиционално, воле све везано за овај позив - објашњава Дарко.
Ни венчаница није изостала
ПОСЛЕ црквеног венчања Дарко и Александра приредили су свечани ручак за кумове, родитеље и најближе чланове породице. Два дана касније, склопили су и грађански брак, те у једном кикиндском ресторану организовали велико свадбено славље, за око 250 гостију. Млада је била у венчаници, Дарко се одлучио за одело, па су и пред матичарем били једнако лепи и срећни, као и пред свешетником.
И Дарков кум Јован Зељковић у Храм Светог Николе такође је дошао у свечаној униформи, јер је помоћник командира Полицијске испоставе у Кикинди.
Једино је Александрина кума Марина Кресоја мало "одударала", иако је и била "модно усклађена" са осталима. И она је носила униформу, али маслинасту, јер је припадник Војске Србије.
- Свечана полицијска униформа носи се само у посебним приликама. Нама венчање јесте најважнији животни догађај, али само за нас, не и за службу, па смо затражили и добили одобрење Дирекција полиције. У цркви, наравно, нису имали ништа против, тим пре што се уз свечане униформе не носи оружје - закључује Александра.
ПУТИН ПИСАО ВУЧИЋУ: Пожелео му здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет
ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић примио је данас честитку председника Руске Федерације Владимира Путина поводом Дана државности Републике Србије, у којој му је руски лидер пожелео здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет, саопштила је данас Служба за сарадњу са медијима председника Републике.
13. 02. 2026. у 12:40
СТРАДАЛИ МЛАДИЋ СИН ПОЗНАТОГ МУЗИЧАРА: Нови детаљи несреће у Сарајеву
ЕРДОАН Моранкић (23), који је страдао у трамвајској несрећи у Сарајеву, син је познатог музичара из Брчког Армана Моранкића, пише портал сарајевског Аваза.
13. 02. 2026. у 12:05
БОМБА, АУТОМАТ И ЦРНА БЕРЕТКА: Хрватски градоначелник се маскирао у Томпсона из "Чавоглава" - поред њега и "Пленковић" и "први човек Загреба
ДАНАС је у Светој Недељи одржан карневал Фашник, а на позорницу се попео и градоначелник овог места Дарио Зуровец који је био обучен као контроверзни хрватски певач Марко Перковић Томпсон који је познат по својим проусташким ставовима и песмама.
14. 02. 2026. у 14:35
Коментари (2)