ДЕВЕТО јануарско предвечерје, још дуго ће памтити Врбашанка М.П., и њени суграђани Марко Дробњак (23) и Андријана Дакић (45), саобраћајни полицајци. Тога дана, М.П. је изгубила новчаник са свим документима, али и позамашном сумом на девизној картици. Убрзо након што је схватила да је остала без новчаника, и грозничаво размишљала шта да ради, јављено јој је да пронађен, а полицајци који су га пронашли,сазнали су њену адресу и лично су јој га уручили.
ПРЕЛЕПА, али често сурова природа на обронцима Шар-планине зна много пута да изненади својом ћудљивошћу. Поготову снежне мећаве и снег који трају више месеци, а понекад готово и током целе године. Зато су овдашње шуме погодне за живот разних звери које баш таква природа обликује. Али свако правило има изузетак па тако и вук може да промени ћуд. Управо о томе најбоље сведочи Александар Паљић из шарпланинског села Севце код Штрпца који има несвакидашњег љубимца - вучицу Миу.
ТЕШКА саобраћајна несрећа у селу Велика Обарска, код Бијељине, која се догодила у суботу, пола сата пре поноћи, однела је два млада живота, троје младих је повређено, а једна девојка, Ана Голе (19) је после збрињавања у Општој болници "Свети врачеви" у Бијељини, упућена у Клинички центар у Београд, јер има повреде опасне по живот.
УСТАНАК на Сретење 1804. је потврдио да су Срби истински историјски народ који после векова ропства и сеоба кренуо у обнову државе црпећи снагу за велики подухват из колективног сећања и вере у своју "обећану земљу", Србију. Устав донет на Сретење 1835. у коме пише "Сваки Србин има право бирати начин живљења свог по својој вољи, само који није на обштенародну штету" је иста она идеја о "слободи златној" из епске поезије и предања која су вековима у народу разумевана као "духовни устав", скуп неписаних закона и историје, српски Стари завет.
КАД је ова црква почета, већ онда се Сивцу бројало више од осам стотина година и Србљи су овде први насељеници били. То је у записима, који су похрањени у темеље и "јабуку" православног храма у Сивцу, селу у Бачкој, једном од највећих у Србији, 1868. године, за спомен поколењима, оставио Милош Бикицки, "селски касир", како је себе представљао.
ДОК је за неког сат само мерило времена, за неког драга успомена или вредно породично наслеђе, за Јасмину Панић из Свилајнца је не само посао, већ је њихово куцкање и звоњење најлепша мелодија за њене уши.
Katarina
14.01.2025. 18:53
Bravo,svaka cast