У ПРВИХ НЕДЕЉУ ДАНА ПРИКАЗИВАЊА: Преко 20.000 гледалаца погледало филм “Индијана Џонс и артефакт судбине”

Биљана Ристивојевић

07. 07. 2023. у 15:05

ОД редитеља Џејмса Манголда (Логан, Ле Ман) и продуцента Стивена Спилберга на репертоар светских и домаћих биоскопа стигао је наставак о најпознатијем филмском пустолову Индијани Џонс.

У ПРВИХ НЕДЕЉУ ДАНА ПРИКАЗИВАЊА: Преко 20.000 гледалаца погледало филм “Индијана Џонс и артефакт судбине”

Фото: Промо

За само недељу дана приказивања остварење Џејмса Манголда “Индијана Џонс и артефакт судбине” до сада је у домаћим биоскопима погледало преко 20.000 гледалаца, док је филм о најпознатијем филмском авантуристи зарадио преко 12 милиона динара.

Филмски критичар Зоран Јанковић наводи да су аутори новог Индијане Џонса за почетак успешно изашли на крај са прилично незгодном ставком одоцнелог наставка у склопу вољене франшизе.

- За похвалу је то што нема упадљивијег упињања да се очарају или на своју страну придобију млади и млађи нараштаји, као да је постојала свест да је тако нешто суштински можда и немогуће. Ово је филм који се обраћа понајпре зрелим поштоваоцима и љубитељима, уз приметну решеност да се не залази дубље у јалову работу прављења копче са претходним филмом у серијалу, који ионако нимало није био по вољи већини фандома. Уз то, редитељ Џејмс Менголд, који је силне похвале заслужено побрао на конто редитељског му доприноса филмовима Логан и Форд против Ферарија, овде показује завидну занатску форму. Његов Индијана Џонс је бучан, динамичан филм довољно озбиљног тона, који, на све то, показује и помало самоироније спрам франшизе која је можда могла да се оконча још крајем осамдесетих. Укупно узев, ово је сасвим убедљив летњи блокбастер за зрелију и упућенију публику која повремено осети порив да се препусти лековитости зауздане носталгије. А можда поентира и код млађих нараштаја филмофила.

Филмски критичар Ђорђе Бајић каже да иако "Ништа више не може да призове натраг „слатку птицу младости“, „Индијана Џонс и артефакт“ судбине успева да „одсвира одговарајуће ноте“, а уз то и да донесе и пар добродошлијих изненађења. У скупини позних наставака вољених серијала, ово је свакако један од бољих – доноси нам задвољавајући епилог и омогућава одговарајући растанак од вољеног јунака. Индијана Џонс је заслужио растанак „на нивоу“, а Менголд и екипа су му управо то и омогућили: достојанство у старости. Прича је сада испричана до краја, тачка је коначна, па у овом новоуспостављеном низу сада чак и „Краљевство кристалне лобање“ има мало више смисла. Најпознатији филмски авантуриста ће из мрака биоскопских сала прећи тамо где му је и место – у историју. А то је оно чему је током свог читавог целулоидног живота и тежио."

Филм Индијана Џонс и артефакт судбине на репертоару је биоскопа од 29. јуна, а поред неизоставног Харисона Форда у филму улоге тумаче и глумци Антонио Бандерас, Мадс Микелсен, Тоби Џоунс, као и глумица Фиби Волер - Бриџ.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НУКЛЕАРНЕ СИЛЕ БИЛЕ НА ИВИЦИ РАТА, А ОНДА ЈЕ УСЛЕДИО ОБРТ: Кључан је био позив једног човека

НУКЛЕАРНЕ СИЛЕ БИЛЕ НА ИВИЦИ РАТА, А ОНДА ЈЕ УСЛЕДИО ОБРТ: "Кључан је био позив једног човека"

У ДРАМИ која је привукла пажњу светске јавности, амерички председник Доналд Трамп јуче је на друштвеним мрежама објавио да су Индија и Пакистан, након четири дана жестоких сукоба дуж границе, пристали на „потпуни и тренутни прекид ватре“.

11. 05. 2025. у 10:48

ПАНИКА У УКРАЈИНИ: Да ли је ово знак да Путин спрема нови напад орешником?

ПАНИКА У УКРАЈИНИ: Да ли је ово знак да Путин спрема нови напад "орешником"?

РУСИЈА ће 12. и 13. маја привремено затворити ваздушни простор изнад војног полигона и комплекса за лансирање ракета Капустин Јар, преноси украјински одбрамбени портал Militarnyi 10. маја, наводећи могућност тестирања балистичке ракете средњег домета.

10. 05. 2025. у 12:06

ДА ЛИ СЕ МАКРОН ДРОГИРА? Јованино питање изазвало смех у студију: Како да се носе с толиком проблемима...

"ДА ЛИ СЕ МАКРОН ДРОГИРА?" Јованино питање изазвало смех у студију: "Како да се носе с толиком проблемима..."

ВОДИТЕЉКА Јована Јоксимовић у јутарњем програму на телевизији К1 дотакла се теме Емануела Макрона и спорне ситуације са марамицом и сумњом о употреби опијата, која се проширила друштвеним мрежама.

13. 05. 2025. у 16:57

Коментари (0)

СВЕСТАН САМ СЕБЕ, А И ГОДИНА: Слукас открио када ће тачно у пензију