КАКАВ ДЕРБИ НА ЕУРО 2024: Гризман ће желети што пре да заборави меч Холандија - Француска!

Александар Илић

21. 06. 2024. у 22:54 >> 21:53

ФУДБАЛСКА репрезентација Холандије састала се са Француском у једном од фудбалских класика на Европском првенству. Дуел је завршен без победника 0:0.

Занимљиво је да су се ове две селекције састале и у квалификацијама за Европско првенство, у оба меча славила је Француска (4:0 и 2:1), а то су уједно била једина два пораза Холанђана на путу до Еура.

Французи у свом саставу на Европском првенству у Немачкој имају чак тројицу од четворице најбољих стрелаца у историји француског националног тима. Оливије Жиру је постигао највише голова у француском дресу - 57. Килијан Мбапе је трећи на вечној листи са 47, а Антоан Гризман четврти са 44 поготка. Други је легендарни Тјери Анри (51 гол). Када се ови подаци узму у обзир изненађује да је овај дуел први на првенству у Немачкој који је завршен без голова... Но, окренимо се самим дешавањима током дуела.

КЛИКНИ И УЗМИ 3000 БОНУС
ДОБРОДОШЛИЦЕ БЕЗ ДЕПОЗИТА

Атомски почетак виђен је на старту меча. Низале су се прилике у првих 20 минута, али голова није било у првом полувремену. Највећу шансу имао је најрасположенији играч у редовима Француза, Антоан Гризман, али се прописно обрукао.

Играо се 14. минут када је Адријан Рабио је неочекивано од Маркуса Тирама добио одличну лопту на петерцу и несебично решио да је проследи Гризману који се жестоко спетљао, промашио цео фудбал, пао и прокоцкао велику шансу.

Након 60. минута иницијатива Француске. Орелијен Чуамени је након центаршута са десног бока био највиши у скоку, школски је шутирао главом, али је лопта завршила мало преко пречке.

У 67. минуту нова брука Гризмана. Након доброг паса Нгола Кантеа, нашао се сам пред голом Холандије и још једном је траљаво шутирао. Успео је Вербруген да одбрани.

Могла је три минута касније Холандија то да казни. Међутим, поништен је гол "орања" због најбизарнијег офсајда до сада на ЕУРО.

На крају подела бодова - 0:0.

Француска и Холандија деле прво место у групи са по четири бода. Аустрија је трећа са три бода, Пољска последењпласирана без бодова.

ХОЛАНДИЈА - ФРАНЦУСКА - 0:0 (0:0)

КРАЈ МЕЧА

90' Продужен је меч пет минута.

88'  Рабио је претио, по левој страни, поново покушао да пронађе Комана, послао му је лопту иза леђа.

70'  ПОНИШТЕН ГОЛ ХОЛАНДИЈЕ!  Натрчао је Ћави Симонс са преко 10 метара на лопту, постигао је погодак, али је његов гол поништен због тога што је у близини голмана остао Дензел Думфрис који је био у офсајду. Упитно је да ли би Мањан могао да реагује у датој ситуацији...

65' НОВА ВЕЛИКА ПРИЛИКА ЗА ФРАНЦУСКУ! Поново се у шанси нашао Антоан Гризман, дошао је у петерац, пробао да шутира, а као победник је изашао голман Холандије, може се рећи да је могао боље нападач Француске.

60' Припретио је Тирам, шутирао је са ивице шеснаестерца поред гола.

52' Мирнији почетак другог полувремена.

46' Настављен је меч.

45 КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

43' Гризман је најрасположенији за сада, тукао је и главом, али без проблема по чувара мреже Холандије.

41' Погодио је "живи зид" Гризман. Само корнер. Није добро извео прекид из угла фудбалер Атлетика.

40' Ван Дајк је оборио Дембелеа, те је Француска имала прекид искоса са двадесетак метара. Дембеле и Гризман били су поред лопте.

32' Холандија чека своју прилику за сада из контри, док Французи граде позициону игру и покушавају да дођу до гола ривала, оба тима се одлично бране.

22'  Кренуло је са узбуђењима, а сада је ритам опао.

17' Гађао је Коди Гакпо супротни угао, сјајно брани Мањан.

14' Ау, каква шанса за Француску! Рабио је додао до Гризмана са ивице петерца, а фудбалер Атлетика промашио је целу лопту са три метара од небрањеног гола Холандије.

8' Пао је Депај у казненом простору, али не види то као једанаестерац Ентони Тејлор.

4' Припретио је сада Гризман, добро реагује голман орања.

2' Велика шанса за Холандију, из првог напада по десној страни претио је Фримпонг. Мањан је успео да пошаље лопту у корнер.

1' Почела је утакмица у Лајпцигу.

УОЧИ МЕЧА

Познати су и састави за дерби дана. Холандија ће моћи да одахне у одбрани, Килијан Мбапе меч ће почети са клупе, а ово су састави:

ХОЛАНДИЈА - ФРАНЦУСКА

Стадион Лајпциг стадион

Судија: Ентони Тејлор

Холандија: Вербруген - Дамфрис, Де Вриј, Ван Дајк, Аке - Шоутен, Симонс Рејиндерс - Фримпонг, Депај, Гакпо

Француска: Маигнан - Хернандез, Салиба, Упамекано, Кунде - Рабио, Канте, Чунамени - Гризман, Тирам, Дембеле

Француска је два пута освајала Европско првенство, а Холандија једном, управо ове селекције боре се за прво место у групи.

међусобни сусрети

Холандија и Француска састали су се до сада 30 пута. Орање је славило 11 пута, четири дуела завршена су нерешеним исходом, а 15 пута славила је Француска. Занимљиво је да је Холандија постигла 57 голова, а "галски петлови" 53.

За сада су оба тима на гол разлици плус један. Французи су се помучили да савладају Аустрију 1:0 аутоголом Максимилијана Вебера, а Холандија је славила након преокрета против Пољске, а голове је постигао Вут Вегхорст који је ушао са клупе.

Повреда Килијана Мбапеа

Највише се пред меч говорило о томе хоће ли Килијан Мбапе бити у саставу. Он је након судара са Кевином Дансом сломио нос, те је био упитан за дуел, али све је извесније да ће бити на терену.

Нови фудбалер Реал Мадрида обавио је и тренинг носећи заштитну маску која је одушевила целу државу, с обзиром да је у бојама француске заставе.

БОНУС ВИДЕО: ОРЕ СЕ УЛИЦЕ ГЕЛЗЕНКИРХЕНА: Навијачи Србије скандирају о Косову и  Русији

ОРЛОВИ ЛЕТЕ КА ПРВОЈ ЕВРОПСКОЈ ПОБЕДИ Србија против Словеније у наставку Еура

24 године након историјског окршаја на Еуру 2000. године у Белгији и Холандији, Србија и Словенија се од 15 часова састају у 2. колу групе Ц Европског првенства. Словенија је тада шокирала СР Југославију и повела са 3:0, али су Плави успели да остваре један од најлуђих повратака у историји Европских првенстава изједначивши резултат на 3:3 за само 6 минута.

20. 06. 2024. у 10:00

НЕЗАПАМЋЕН СКАНДАЛ: УЕФА згрозила сав нормалан свет, Убиј Србина је дозвољено певати на ЕУРО 2024!

НЕЗАПАМЋЕН СКАНДАЛ: УЕФА згрозила сав нормалан свет, "Убиј Србина" је дозвољено певати на ЕУРО 2024!

Истрага УЕФА поводом скандала на Европском првенству у фудбалу, када су хрватски и албански навијачи заједно певали "Убиј, убиј, убиј Србина, Србина, Србина!" заправо је једна велика шарена лажа, чији је закључак да је поменуто скандирање, заправо, дозвољено. Јер - кажњиво није.

27. 06. 2024. у 17:10