ЗВЕЗДА НЕ ДА ТИТУЛУ! Победа црвено-белих, "делије" славиле! (ВИДЕО)

Александар Илић

20. 04. 2024. у 20:14 >> 20:16

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде у 173. "вечитом дербију" дочекали су Партизан. Утакмица на стадиону Рајко Митић завршена је резултатом. Имали су два пута гости вођство на "Маракани", али то им није било довољно да избегну пораз.

ЗВЕЗДА НЕ ДА ТИТУЛУ! Победа црвено-белих, делије славиле! (ВИДЕО)

Већ пред почетак меча било је турбуленција. Прво је најављено да због одласка у ургентни центар Алберт Нађ неће водити Партизан, али он се након примљене терапије ипак вратио на "Маракану", а тамо...

Од првог минута виђена је узбудљива фудбалска представа. Црно и црвено-бели упутили су у три минута исто толико удараца. Два гости, али није било опасности по Омрија Глазера и Милоша Крунића.

Играо се осми минут када је Осман Букари могао да донесе предност домаћину. Нанизао је тројицу дефанзиваца који су му дали превише простора. Када је само требало да убаци лопту у мрежу, лоше је шутирао, те је лопта завршила крај гола.

Казнио је три минута касније Самед Баждар његов промашај. Аранђел Стојковић је по десној страни одлично убацио лопту, а на крају је главом савладао Израелца на голу црвено-белих.

Узбуђењима ту није било краја. У 14. минуту Гелор Канга потрудио се да донесе радост "делијама". Бојан Ковачевић је изгубио лопту, а Мирко Иванић је похитао ка голу, закаснила је реакција голмана Крунића, те је Илић показао на "белу тачку", сигуран реализатор био је Габонац за 1:1.

Иницијативу је у наставку имала Звезда, али је Партизан био најближи другом голу. Баждар је једну акцију прекинуо на средини терена, а Гох Јунгџун заломио је у шеснаестерцу, погодио је стативу већ савладаног Глазера.

Уследио је још један мањи прекид на старту другог полувремена због бакљади, а и ова је више пријала Партизану који је још једном дошао до вођства. Гајас Захид је проиграо Ксандера Северину у 56. минуту, а он мајсторски са десетак метара послао лопту у мрежу за 2:1.

Могла је Звезда четири минута касније до изједначења... Одлично је Марко Стаменић проиграо Шерифа Ендиајеа, он је тукао главом, а Крунић још једном сјајно реагује и чува гол црно-белих.

Обрадовао је, бар на кратко, Александар Катаи навијаче Звезде. Два пута је Крунић добро реаговао, а трећи пут га је савладао Александар Катаи, да би на крају гол био поништен због офсајда Ендиајеа.

Велику прилику Звезда је имала у 85.минуту. Центрирао је Насер Ђига, Букари је вратио, а Стаменић пустио до Хванга Инбеома, који је након интервенције Крунића погодио стативу.

Упорност се домаћину исплатила у 89. минуту. Изашао је Шериф Ендиаје пред голмана гостију, успео да га пребаци.

У потпуног јунака израстао је Александар Катаи. Везиста Звезде погодио је гол са "беле тачке" у 99. минуту. Два минута пре тога оборен је био у шеснаестерцу Осман Букар јер је закаснио Никола Антић са уклизавањем.

На крају - Црвена звезда - Партизан 3:2, за "+10" у корист шампиона, али и бурну реакцију црно-белих који су најавили да можда неће доћи на исто место у среду, када је на програму полуфинале Купа Србије.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ПАРТИЗАН 3:2 ( Канга 16', Ендиаје 89', Катаи 90+9' - Баждар 11', Северина 56')

90+21 КРАЈ МЕЧА

90+18' Уследило је хошкање играча на терену након што је Ђига ударио Калулуа.

90+13' Извео је прекид Бибрас Натхо из изгледне ситуације, само корнер за црно-беле.

90+9' ГОЛ! Прецизан је био Александар Катаи са беле тачке.

90+7' - Каснио је Никола Антић, непрописно у шеснаестерцу зауставио Букарија. Пенал!

90+5' - Катаи је шутирао, бранио је Крунић, али ипак је Илић досудио фаул над играчем Партизана.

90' Меч је продужен 15 минута. Додуше, у прва четири минута гледан је ВАР снимак, тако да ће се сигурно играти дуже..

89' ГОЛ! Ендиаје! Маестрално је лобовао Крунића за изједначење.

87' Прошао је Олајинка Ковачевића, а потом био себичан, шутирао је из "мртвог угла", а лопта је завршила крај гола.

85' Ау, велика прилика за звезду. Центрирао је Ђига, Букари је вратио, а Стаменић пустио до Хванга, који је након интервенције Крунића погодио стативу.

80' Убацио је лопту Букари у шеснаестерац, лоше је реаговао Ендиаје, потом је пробао ударац и Ђига, био је непрецизан.

71' Након прегледа ВАР снимка поништен је гол, у офсајду је био Ендиаје.

69' ОФСАЈД! Катаи! Два пута је невероватне ситуације Крунић одбранио. Прво Катаију, па Ендиајеу, а на крају је одбитак пао Букарију на главу, а све је Катаи завршио пославши лопту у мрежу рутински.

68' Занимљиво је да је тек сада Звезда имала корнер. Извео га је хванг, могло је да буде опасно, али се одбранио Партизан. Из свега је произашла контра Партизана. Вукао је Северина, на крају ништа.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: ДИВЕРЗИЈА НА ВЕЧИТОМ ДЕРБИЈУ: Ово што су "делије" урадиле на мечу Црвена звезда - Партизан се не памти (ВИДЕО)

66' Самеда Баждара замениће Матеус Салдања. Денила Кастиља заменио је Матеја Стјепановић.

65' Јак ударац је добио Кастиљо, показује да је спреман да се врати у игру, али Сеад Малићевић показује му да то није случај.

60' Марко Стаменић је убацио оштру лопту, Ендиаје је тукао главом. Брани Крунић.

59' Гелора Кангу заменио је Александар Катаи.

56' ГОЛ! Ксандер Северина је постигао гол, и то какав! Гајас Захид га је добро проиграо, а он је имао превише простора, те пласирао лопту о стативу Глазера.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: МАЈСТОРИЈА: Димна бомба у казненом простору, пројектил Партизана у мрежи Звезде на 173. дербију (ВИДЕО)

51' Петоминутни прекид уследио је због бакљаде са севера.

46' Насер Ђига заменио је Милана Родића. Црвено-бели ће играти са тројицом дефанзиваца позади.

18.54 - Статистика првог полувремена: Шутеви - Црвена звезда 10 (4 у оквир гола) - Партизан 5(2). Посед лопте: 59% - 41% за домаћине, црвено-беле. Прекршаји 6-7 "за" Партизан, офсајди 6:0 "за" Звезду.

Крај полувремена! Врло, врло бурног. Али, и фудбалски богатог!

45+1' Велика шанса за Звезду. Букари је одлично истрчао иза леђа играча Партизана, нису искористили прилику домаћи. Голман Партизана сјајно брани.

45' Минут надокнаде у првом полувремену.

33' Крунић је био на искушењу, Хванг је упутио незгодну лопту ка голу, а голман домаћина успео је да реагује.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: НЕМИЛЕ СЦЕНЕ И НА МАРАКАНИ: Сукоб навијача на 173. вечитом дербију Црвена звезда - Партизан (ВИДЕО)

30' Припретио је Букари, био је у офсајду, није нека штета, с обзиром да је шутирао далеко од гола

28' Одлична игра у транзицији, покренуо је акцију Баждар, лопта на крају дошла до Гоха, а фудбалер Партизана заломио је неког од дефанзиваца Звезде и потом погодио стативу.

25' Опасан је Партизан из прекида, добро се за сада брани Црвена звезда при ударцу из угла.

22' Расположен је био Осман Букари, проиграо је сада Ендиајеа који је преко гола шутирао.

21' Пао је мало ритам игре након два брза гола. Игра се већином на средини терена, а домаћин већи део времена има лопту у поседу.

16' ГОЛ! Крунић је прочитао намеру Гелора Канге, али је Габонац био срећнији.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: ЛУДИ ВЕЧИТИ ДЕРБИ: Други гол на Маракани за само 16 минута меча Црвена звезда - Партизан (ВИДЕО)

14' Пенал за Звезду! Ковачевић је изгубио лопту, Ивнаић је захитао ка голу, касно је Крунић реаговао.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: ЦРНО-БЕЛА РАДОСТ НА МАРАКАНИ: Овако је Партизан "отворио" 173. вечити дерби голом (ВИДЕО)

9' ГОЛ! Самед Баждар је одлично реаговао на лоб Аранђела Стојковића, главом је послао лопту у мрежу Глазера.

8' Тројицу играча Партизана је нанизао Осман Букари, шутирао је са петерца, недостајало је мало среће и прецизности за гол.

7' Букари је повукао по десној страни, био је непрецизан при покушају да проигра Шерифа Ендиајеа.

5' Креирао је Мирко Иванић одличну акцију, на крају је Стаменић шутирао крај гола Партизана.

4' Ксандер Северина је још једном покушао, далеко је од гола био његов покушај.

3' Добро је Ендиаје примио лопту, шутирао поред свог чувара. Већ трећи ударац ка голу у исто толико минута.

1' Почео је меч. Први напад имао је Партизан. Северина је шутирао на додавање Баждара. Поред гола. Самед Баждар је у наставку имао прилику. Шутирао је десном ногом, а Глазер одлично реагује.

18.03 - Због бакљаде навијача Црвене звезде утакмица ће каснити неколико минута у исчекивању да се густ дим разиђе.

УОЧИ МЕЧА

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: КАКАВ ВЕЛЕОБРТ: Алберт Нађ стигао на дерби, право из ургентног центра (ВИДЕО)

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: ПОЛИЦИЈА ЗАУСТАВИЛА КАНГУ НА АУТОКОМАНДИ: Фудбалер Звезде изашао из аутомобила и урадио нешто неочекивано (ФОТО)

17.33 - Оваква је атмосфера на Маракани пола сата пред почетак дербија:

17.27 - Пола сата пред меч тренери Владан Милојевић и Бојан Завишић огласили су се и дали свој коментар.

Први је за Арена спорт ТВ своје мишљење дао Владан Милојевић, тренер Звезде:

- Дерби је једна од значајнијих утакмица. Ако радите вредно и играчи знају шта треба да раде. Једноставно, треба да имају самопоуздања то је метод да буду психолошки стабилни. Поштујемо Партизан, има добре појединце, а остало, видећемо када се буде завршила утакмица. Не гледам да ли су играчи млади или стари. Треба сви да раде, напредују. Старији играчи имају задатак да радом и понашањем дају пример младим играчима који ће сутра бити на њиховом месту.

Предвиђено је било да Алберт Нађ са клупе води клуб, а то неће бити случај. Изјаву је дао тренер Бојан Завишић који ће узети "врућ кромпир" у руке.

-  Неке ствари треба оставити кући. Желимо да навијачи буду задовољни. Нећемо много мењати. Опет, последња два дербија смо играли срцем, из ината. Нећемо много одступати ни данас. Специфичне су утакмице, нема калкулације. Не може много да се сакрије ни они од нас, ни ми од њих. Утакмица у купу биће иста. Чекају нас две тешке утакмице.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: ШОК! Партизан остао без тренера сат времена пред вечити дерби, Нађ не води црно-беле

16.55 Познати су састави за вечити дерби

Црвена звезда - Партизан

Суперлига Србије 31. коло

Стадион: Рајко Митић

Судија: Павле Илић

Црвена звезда: Глазер – Родић, Спајић, Драговић, Мијаиловић – Стаменић, Канга, Хванг, Букари, Иванић – Ендијае

Партизан: Крунић – Стојковић, Марковић, Ковачевић, Антић – Овусу, Кастиљо, Захид, Гох, Северина – Баждар

16.48 - Непосредно пред меч, Партизан се огласио на друштвеним мрежама. Индиректно су црно-бели прозвали судију Павла Илића.

16.35 - Јаке полицијске снаге присутне су на Аутокоманди, део улица затворен је за саобраћај.

16.13 - Најновија вестКАКВА КЛОПКА: Овако је полиција надмудрила хулигане и похапсила актере велике туче навијача пред вечити дерби (ФОТО/ВИДЕО)

Светковина српског фудбала биће одиграна два пута у четири дана. После лигашког сусрета, вечити ривали ће играти у полуфиналу Купа Србије, тај меч заказан је 24. априла и играће се на Звездином стадиону.

Фудбалери Звезде у дуел улазе растерећено, са седам бодова предности, а Партизану је победа императив како би одржао наду у шампионској борби.

Црвена звезда је прва на табели са 77 бодова, и налази се у низу од шест везаних победа. Од почетка сезоне имају расположене нападаче и гол разлику 77:22.

Партизан је на другој страни остварио 22 победе, уз четири ремија и пораза, са гол разликом 66:35.

Форма пред дерби

У претходном колу Партизан је поражен од Чукаричког на Бановом брду 3:2, а Црвена звезда је савладала Железничар из Панчева 3:0.

Последњи вечити дерби

Стотину седамдесет и други вечити дерби одигран је 9. марта такође на стадиону Рајко Митић, а навијачи су уживали у голеади (2:2). Домаћин је од тада тријумфовао на свим мечевима, док је Партизан уз два пораза, реми и четири победе.

Партизан без Дуљаја

Партизан ће у данашњем мечу бити без тренера Игора Дуљаја, те ће црно-беле предводити Алберт Нађ. Кормилар "парног ваљка" је против Чукаричког добио четврти жути картон, те неће моћи да помогне тиму.

Дуљај је четири пута предводио чету из Хумске, два пута уписао је реми уз победу и Пораз.

Владану Милојевићу ово ће бити девети "вечити дерби" у каријери. Седам пута је водио тим у лиги у првом мандату, два пута је победио, док је пет пута завршен меч нерешено.

Међусобни учинак Црвена звезда - Партизан

Црвено-бели су до сада славили 67 пута, у 57 наврата је било нерешено, док је Партизан забележио 48 победа. Звезда је била ефикаснији ривал, постигавши 237 голова у односу на 203 гола колико су постигли играчи Партизана.

Дербији су се у чак 29. наврата завршавали 1:1, што је и најчешћи исход. Најбољи стрелац са 13 голова је бивши Партизанов центарфор Марко Валок, а када су играчи који и даље носе дресове вечитих у питању, истиче се Бибрас Натхо са три постигнута поготка.

РЕЧ ТРЕНЕРА ПАРТИЗАНА - Игор Дуљај: Разговараћу мобилним телефоном са помоћником

Иако неће предвоити Партизан, Игор Дуљај се обратио медијима пред меч.

- Није пријатна и није фудбалска ситуација. Наравно да ту има и моје кривице у неким претходним утакмицама, где сам заслужено добио картон или картоне. Већ сам био у једној оваквој ситуацији када је Саша Станојевић био суспендован у Европи, па сам ја водио утакмицу по његовим инструкцијама. Може да буде проблема у комуникацији, али екипа се последњих неколико дана спрема за оно што је очекује сутра, тако да ће радити оно што смо се договорили. Ако буде потребно, разговараћу мобилним телефоном са неким од помоћника. Видећемо ко је то. Они који имају мој број телефона, молим их само да ме не зову током утакмице, навео је Дуљај кроз смех.

РЕЧ ТРЕНЕРА ЗВЕЗДЕ - Владан Милојевић: Партизан је велики клуб.

Владан Милојевић рекао је да утакмица није само представа за публику, као и то да се нада да ће меч бити достојан дербија.

"Није ово представа где ми играмо само за публику, него имамо и противника. Они са друге стране спремају утакмицу, све најбоље о њиховом стручном штабу. Партизан је велики клуб, раде професионално, нема импровизације", истакао је Милојевић.

БОНУС ВИДЕО: Косово је Србија: Ово су "делије" урадиле на мечу Сити - Звезда

ШОК: Карлос Алкараз избачен са турнира у Мадриду! Имитирао Надала, па морао да пакује кофере, као и Рафа (ВИДЕО)

Карлос Алкараз је на АТП Мадрид, турнир из серије 1000, стигао као двоструки узастопни шампион. На овом мастерсу је у уторак изједначио рекорд Рафаела Надала по броју узастопних победа (14), али је већ у среду елиминисан.

01. 05. 2024. у 18:13