БЕЗ МИЛОСТИ ИЗБАЧЕНИ ИЗ ПРЕМИЈЕР ЛИГЕ: Један путник у Чемпионшип је од данас познат

Филип Милошевић

27. 04. 2024. у 19:36

Фудбалери Њукасла убедљиво су савладали екипу Шефилд јунајтеда (5:1) и тако их послали у Чемпионшип.

Овај пораз дефинитивно је потписао повратак Шефилда у другу енглеску лигу, одакле је стигао прошлог лета.

Шефилд јунајтед је повео на овом мечу голом Ахмедхоџића у 5. минуту, да би гости до изједначења стигли преко Исака у 26 минуту, а са 1:1 се отишло и на полувреме.

Током другог дела игре виђена је права демонстрација силе, прво је Бруно Гимараеш погодио у 54. минуту, затим други гол на мечу даје Исак у 61, Озброн повећава на 4:1 у 65, а коначних 5:1 поставља Калум Вилсон у 72. минуту игре.

Табела Премијер лиге

Ливерпул има 75 бодова, два мање од Арсенала и један мање од Манчестер ситија. Али, од "тобџија" Клопова екипа има меч више, а од "грађана" чак два, па је освајање титуле Црвенима сада остало само у теорији, после ова два узастопна кикса.

Њукасл је после ове победе седми, са једним бодом заостатка за Манчестер јунајтедом, који држи последњу позицију која води на евро-сцену.

На зачељу, Шефилд јунајтед је последњи са 16 бодова из 35 мечева, 24 бода има Барнли, а 25 Лутон. Тик изнад "црте" је Нотингем, са 26, али уз утакмицу мање.

Фудбалери Шефилд јунајтеда после испадања из Премијер лиге / FOTO: Tanjug/AP

БОНУС ВИДЕО: Селектор САД Стив Кер купио деонице Мајорке

БРЕСТ ЈЕ НАДОМАК ИСТОРИЈСКОГ ПЛАСМАНА У ЛИГУ ШАМПИОНА: Раштимовани црвено-бели не смеју представљати тежак задатак за пирате

БРЕСТ ЈЕ НАДОМАК ИСТОРИЈСКОГ ПЛАСМАНА У ЛИГУ ШАМПИОНА: Раштимовани ''црвено-бели'' не смеју представљати тежак задатак за ''пирате''

ФУДБАЛЕРИ Бреста свој поход на Лигу шампиона настављају против Ремса којег ће угостити на отварању 33. кола Лиге 1 (21:00).

10. 05. 2024. у 08:00