КИКС ПАРТИЗАНА ПРЕД ВЕЧИТИ ДЕРБИ: Црно-бели изгубили од ОФК Београда (ВИДЕО)

Часлав Вуковић

15. 09. 2024. у 21:01

ФУДБАЛЕРИ Партизана доживели су први пораз ове сезоне у Суперлиги Србије, пошто су у 8. колу изгубили у Зајечару од ОФК Београда са 3:2.

После осам и по година су се у званичној утакмици састали "романтичари" и црно-бели. Као и тог 21. фебруара 2016. године и сада се радовао тим са Карабурме.

Прво полувреме било је веома садржајно. Чак три поготка постигнута су у уводних 45 минута, а већ после 18 минута на семафору је стајало 1:1.

ПРЕУЗМИ БЕСПЛАТАН БОНУС ЗА КЛАЂЕЊЕ
--> 3000 ДИНАРА БЕЗ ДЕПОЗИТА! <--

Играо се 15. минут кад је Александар Филиповић довео госте у вођство. Одлично се снашао после центаршута Ибрахима Зубаируа и главом је матирао Балшу Поповића.

Ипак, није домаћину дуго требало да поравна резултат. Самуел Овусу је добио лопту на десној страни, унео ју је у средину и ударцем левом ногом постигао сјајан гол.

То је био уједно први погодак који је тим Александра Станојевића примио ове сезоне у домаћем првенству.

Када је деловало да ће се са тим исходом отићи на одмор, појавио се одлични Зубаиру. Добио је бивши фудбалер убског Јединства лопту у простор од Бибарса Натха, потом умакао Ебенезеру Анану и ударцем у даљи угао затресао мрежу ОФК Београда.

Друго полувреме је такође било узбудљиво. Најбоље прилике за госте пропустио је резервиста Ђорђе Јовановић. Имали су и "романтичари" неколико опасних напада, и успели су други пут да стигну до изједначења, а потом и преокрета.

Играо се 85. минут кад је Марио Јурчевић играо руком после покушаја Николе Митуљикића. Лопту је на белу тачку наместио Александар Палочевић и био је прецизан.

До потпуног преокрета ОФК Београд је дошао у шестом минуту надокнаде. Митуљикић је пробио по десној страни, прогирао је Филипа Стојилковића коме није било тешко да убаци лопту у празну мрежу.

Партизан на овај начин не дочекује у добром расположењу вечити дерби против Црвене звезде који се игра 23. септембра у Хумској.

Црно-бели су тренутно шести на табели са 11 бодова, тим са Карабурме је на позицији три са 16.

ОФК Београд - Партизан 3:2 (1:2)

Стадион: "Краљевица" (Зајечар). Гледалаца: око 3.000. Судија: Милан Стефановић (Београд). Стрелци: Овусу 18, Палочевић 85 пен, Стојилковић 90+6 (ОФК Београд) - Филиповић 15, Зубаиру 40 (Партизан).

ОФК Београд (4-2-3-1): Поповић - Гобељић (од 88. Лазић), Вукичевић, Ђермановић, Анан - Адо, Палочевић - Овусу (од 88. Момчиловић), Кнежевић (од 90+3. Станојловић), Цветковић (од 61. Н. Митуљикић) - Влајте (од 62. Стојилковић).

Партизан (4-2-3-1): А. Јовановић - Филиповић, Илић, Мујакић, Јурчевић - Ковач (од 86. Николић), Натхо (од 79. Шћекић) - Гох (од 46. Аријага), Захид, Зубаиру (од 59. Трифуновић) - Калулу (од 59. Ђ. Јовановић).

Друго полувреме: ОФК Београд - Партизан 3:2

90+6' - ОФК БЕОГРАД ВОДИ! Шок за Партизан. Филип Стоилковић је постигао гол. Остао је сам на другој стативи и није му било тешко да смести лопту у мрежу после додавања Митуљикића.

90+5' - Могао је ОФК Београд до целог плена. Нихад Мујакић је направио кардиналну грешку. Он је предао лопту у ноге Станојловићу коме је Јовановић два пута одбранио ударац.

90+4' - Утакмица је продужена за пет минута.

87' - Замало да Партизан одмах врати вођство. Аријага је шутирао главом након корнера који је извао Захид, ипак Поповић се сјајно бацио и одбранио је шут.

86' - ГОЛ! "Романтичари" су поравнали резултат. Александар Палочевић је веома сигурно извео пенал и ударцем по средини је затресао мрежу.

85' - Пенал за ОФК Београд. Митуљикић је главом одиграо лопту, а она је у руку погодила Марија Јурчевића и судија Стефановић је одмах показао на белу тачку.

79' - Из игре излази веома добри Натхо, а искусног Израелца је заменио Александар Шћекић.

77' - Још једну одличну лопту у простор је послао Натхо и опет се Јовановић нашао у прилици. Његов шут је зауставио добри Балша Поповић.

66' - Добар напад ОФК Београда. Митуљикић је упослио Стоилковића који је изашао сам испред Јовановића, али у последњи час се појавио Филиповић и избио лопту.

61' - Две промене у домаћем тиму. Влајте и Цветковић су изашли, на терен су ушли Стоилковић и Никола Митуљикић.

61' - Обично из оваквих позиција Захид шутира боље. Примио је лопту на неких 14 метара и послао је лопту високо преко гола.

59' - Могао је Јовановић одмах по уласку у игру да се упише у стрелце. Натхо је упослио нападача који је шутирао из одличне позицији, но сјајно је реаговао Балша Поповић.

58' - Још две измене у редовима црно-белих. Меч су завршили Ибрахим Зубаиру и Алдо Калулу. Њих су заменили Немања Трифуновић и Ђорђев Јовановић.

49' - Аријага је шутирао из слободног ударца, али лако је то било за Поповића који је без већих проблема зауставио покушај фудбалера из Хондураса.

48' - Први жути картон показао је судија Милан Стефановић, добио га је Едмунд Адо због тога што је са леђа за дрес повукао Стефана Ковача.

46' - Направио је Александар Станојевић прву измену. У свлачионици је остао Јунг Џун Гох, а на терену ће бити Кервин Аријага.

Прво полувреме: ОФК Београд - Партизан 1:2

45+1' - Завршено је прво полувреме у Зајечару!

43' - Замало да буде 2:2. Незгодну лопту је у казнени простор Партизана послао Овусу, лопту нико није дирао и она је одскочила испред Јовановића који је успео накако да реагује и избаци је ван терена.

40' - НОВИ ГОЛ У ЗАЈЕЧАРУ! Натхо је послао фантастичну лопту за Зубаируа који је побегао Анану и ударцем у даљи угао матирао Балшу Поповића.

38' - Након веома добрих пола сата, опао је темпо игре. Борба се углавном води на средини терена и нема много опасних напада.

26' - Још један добар напад гостију. Оштру лопту послао је Гох у казнени простор, тамо је био Калулу, но опет је шутирао преко гола. Тражили су играчи клуба из Хумске пенал, али судија Милан Стефановић није показао на белу тачку.

21' - Каква утакмица у Зајечару! Нова велика шанса за Партизан. Опет је Калулу изашао испред Поповића, али голман "романтичара" је успео некако да реагује и не дозволи фудбалеру из ДР Конга да постигне гол.

18' - ГОЛ! Одмах је ОФК Београд изједначио! Самуел Овусу је пробио по страни и сјајним ударцем матирао Јовановића. Ово је иначе први примљен гол црно-белих у Суперлиги Србије ове сезоне.

15' - ПАРТИЗАН ВОДИ! Повели су гости. Добро је центрирао Зубаиру са десне стране, а све је добро пратио Александар Филиповић и главом је закуцао лопту у мрежу.

13' - Сада шанса за црно-беле. Натхо је сјајно проиграо Зубаируа испред ког је у последњи час реаговао Ђермановић, лопта се одбила до Алда Калулуа, чији ударац је био изблокиран и гости су добили само корнер из ког нису запретили.

12' - Велика прилика за домаће. Главом је после центаршута из корнера шутирао Вукичевић, но лопта је отишла преко гола који чува Александар Јовановић.

8' - Кренуо је у контранапад Партизан, Алдо Калулу је послао лопту на другу стативу, ипак добро је био постављен Марко Гобељић и отклонио је опасност.

7' - Прва озбиљнија ситуација на утакмици. Бибарс Натхо је извео слободан ударац, убацио је лопту у казнени простор ривала, али одбрана "романтичара" је успела добро реагује.

5' - Утакмица је на кратко прекинута због тога што лопта није била довољно надувана. Иначе, ОФК Београд на овој утакмици води помоћник Ђорђе Ивеља, пошто шеф стручног штаба Симо Крунић одрађује суспензију због црвеног картона који је добио на утакмици против крагујевачког Радничког.

1' - Почела је утакмица на стадиону "Краљевица" у Зајечару!

Састави тимова:

ОФК Београд (4-2-3-1): Поповић - Гобељић, Вукичевић, Ђермановић, Анан - Адо, Палочевић - Овусу, Кнежевић, Цветковић - Влајте.

Партизан (4-2-3-1): А. Јовановић - Филиповић, Илић, Мујакић, Јурчевић - Ковач, Натхо - Гох, Захид, Зубаиру - Калулу.

Уочи меча:

Тог 21. фебруара 2016. године "романтичари" су тријумфовали су после преокрета са 2:1. Црно-бели су повели преко Дарка Брашанца, а победу екипи са Карабурме донели су Владимир Јововић и Марко Павловски.

Што се ове утакмице тиче, Партизан је фаворит, али изабраници Александра Станојевића у последња два меча нису победили, нити постигли гол. Одиграли су против ИМТ-а и Војводине 0:0.

Екипа коју са клупе предводи Симо Крунић пре пауза због утакмица репрезентација је победила Напредак са 1:3. Током паузе су обе екипе доживеле промене у тиму. Партизан је остао без Матеуса Салдање и Ксандера Северине, а довео је Папеа Фурера, Михајла Илића и Марка Керкеза. Са друге стране ОФК Београд је напустио најбољи стрелац Александар Кахвић.

Црно-бели су одиграли пет утакмица и освојили су 11 бодова, "романтичари" су на седам мечева скупили 13 бодова.

БОНУС ВИДЕО: ТАЈНА НАЈВЕЋЕГ ФУДБАЛСКОГ СТАДИОНА НА СВЕТУ: Ово је листа ТОП 10 „храмова фудбала“

БОНУС САДРЖАЈ

Књига о нашем асу која је изазвала велику пажњу носи назив "Новак, париске приче". Прођите уз Новака све његове емотивне тренутке у упознајте га у једном потпуно другом светлу. На 320 страница, илустрованих до сада невиђеним фотографијама, представљен је живот славног тенисера.

Кликните ОВДЕ и поручите још данас ово ремек-дело које ће вас одвести на најславније тениске терене.

ЈЕЗИВО! НЕЧУВЕНО! Невероватан скандал: Немања Мајдов суспендован јер се крстио на Олимпијским играма!

Репрезентативац Србије у џудоу Немања Мајдов објавио је нешто невероватно: после Олимпијских игара у Паризу, на којима је учествовао у категорији такмичара до 90 килограма тежине, суспендован је из спорта - јер се крстио пред излазак на борилиште у престоници Францусле?!

15. 09. 2024. у 18:33