"ЖЕЉКО ЈЕ ЗНАО, ПЕЊЕРОЈА НИЈЕ..." Мика Муринен након одласка из Партизана

Филип Милошевић

24. 02. 2026. у 11:20

Мика Муринен се званично опростио од Партизана.

ЖЕЉКО ЈЕ ЗНАО, ПЕЊЕРОЈА НИЈЕ... Мика Муринен након одласка из Партизана

FOTO: FIBA.Basketball

Из Партизана је понео, како каже, огромно искуство.

"То је било управо оно што ми је требало. Хтео сам да осетим професионалну кошарку и рад са врхунским тренером и то у једном од најкошаркашкијих градова Европе. Партизан је био сјајно место за развој. Нисам добио улогу какву сам желео, али сам свакодневно видео шта значи професионализам. Сада сам спремнији за наредне изазове", поручио је Муринен за фински поратл "Yле".

Открио је да је његов статус у тиму почео да се мења оног момента када је Жељко Обрадовић, средином децембра, поднео оставку. Трофејни тренер је и био главни разлог доласка Финца у клуб. 

"Рад са Жељком био је невероватно искуство. Најбољи тренер којег сам имао. Захтевао је много, али је истовремено показивао колико му је стало", рекао је Муринен.

Атрактивни кошаркаш је последњи меч одиграо 3. јануара. У међувремену нови тренер Ђоан Пењароја је јавно поручио да Муринену недостају прави став и тактичко разумевање за највиши ниво.

Тим речима је практично потврди ода је отписао финског тинејџера.

"Делимично прихватам критике. И даље сам млад играч и сваког дана радим на напретку. Евролигашки ниво је за мене био тешка школа, али управо због тога сам и дошао у Партизан".

Са Обрадовићем је, како је рекао, имао јасан договор: сезона у Партизану, па одлазак у САД.

"Обрадовић је знао план. Вероватно Пенароја није био упућен у то", додао је.

Бонус видео:  Никола Јокић - од доброћудног дебељуце, до најбољег и најплаћенијег кошаркаша на свету

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДА ЛИ СЕ ФУДБАЛСКА БАЈКА НАСТАВЉА? Бодеу ће бити веома тешко да одбрани два гола предност на Ђузепе Меаци

ДА ЛИ СЕ ФУДБАЛСКА БАЈКА НАСТАВЉА? Бодеу ће бити веома тешко да одбрани два гола предност на "Ђузепе Меаци"

ПОСЛЕ пораза од 3:1 у Норвешкој, Интер мора да крене у потпуни јуриш када у реваншу плеј-офа Лиге шампиона дочекао Боде глимт пред пуним трибинама чувене "Ђузепе Меаце" (21.00).

24. 02. 2026. у 07:00

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (0)

ХАОС ПРЕД МУНДИЈАЛ: На улице изашло 19 ХИЉАДА мафијаша, имају своју војску и специјалце - шта ће сада бити?!