СРБИЈА ЈЕ НА СВЕТСКОМ ПРВЕНСТВУ: "Орлови" и у реваншу савладали Словенију

МОЋНИ "орлови" одлетели су на Светско првенство! Победом над у реваншу баража над Словенијом у крагујевачкој дворани "Језеро" - 23:20(10:8), српски рукометаши осигурали су пласман на Мундијал који ће се играти почетком јануара 2023. у Пољској и Шведској.

СРБИЈА ЈЕ НА СВЕТСКОМ ПРВЕНСТВУ: Орлови и у реваншу савладали Словенију

Тријумф од пре четири дана над "дежелом" у Цељу (34:31) гарантовао је изабраницима Тонија Ђерона резултатску лагодност чак и у случају минималног пораза, али ово је нека нова, другачија рукометна Србија која показује да се не плаши ни на папиру јачих репрезентација, већ у дело спроводи све замисли педантног шпанског стручњака који полако али сигурно спроводи ренесансу овог некада трофејног спорта.

Кренули су "орлови" нервозно у меч одлуке. Словенци су брзо повели са 2:0, што је послужило као озбиљан знак упозорења Ђерониним изабраницима. Дизгине игре у нападу, потом је преузео Петар Ђорђић, чија је далекометна паљба опустила српске рукометаше и чим је конто отворен ривала уследила је консолидација. Разбранио се и Дејан Милосављев средином првих 30 минута, у свом стилу ширио пипке као хоботнице и спречавао покушаја Дејана Бомбача и другова.

За разлику од првог меча у Цељу, када је на полувремену виђено 36 погодака, у Крагујевцу је било мање ефикасности, што је чини се и одговарало Србима који су од резултата 4:4 потпуно преузели контролу меча и држали ривала на сигурном одстојању од два гола разлике.

Покушала је у другом полувремену "дежела" свим силама да се домогне преокрета, у неким тренутцима је деловало да могу и да му се приближе, али када год би Србија запала у кризу, указао би се Милосављев и ширио пипке којима је бранио своју мрежу и пласман Србије на Светско првенство који је на крају обезбеђен.

СРБИЈА - СЛОВЕНИЈА 23:20 (10:8)

ДВОРАНА: "Језеро" у Крагујевцу. Гледалаца: око 3,500. Судије: Николов (Македонија), Начевски (Македонија). Искључења: Србија 8 минута, Словенија 12 минута. Седмерци: Србија 2(3), Словенија 3(4).

Србија: Борзаш, Сретеновић, Ђукић, Абутовић, Радивојевић 4, Илић Н 4, Пешмалбек 1, Илић В 1, Кукић 1, Николић 3, Марсенић 3, Орбовић, Ђорђић 3, Ђекић 2, Милосављев 16 одбрана, Цупара.

Словенија: Хенигман, Маргуч, Јанц 4, Доленец, Цехте 1, Габер 1, Зарабец, Макуч, Жвижеј 1, Бомбач 6, Мачковшек 2, Влах, Сухолежник, Цингесар 3, Ферлин 12 одбрана, Базник.

ПАРТИЗАН СЕ СПРЕМА ЗА ЛИГУ ШАМПИОНА: Црно-беле очекују озбиљне припремне утакмице на турниру у Москви

ПАРТИЗАН СЕ СПРЕМА ЗА ЛИГУ ШАМПИОНА: "Црно-беле" очекују озбиљне припремне утакмице на турниру у Москви

ФУДБАЛЕРИ Партизана су се запутили у Москву где ће покушати што боље да се припреме за предстојећу сезону, тамо ће учествовати у малом пријатељском турниру на којем ће имати озбиљне ривале у виду ЦСКА и Динама Москве.

03. 07. 2024. у 08:11

ЕНГЛЕСКА ОВО УОПШТЕ НИЈЕ ОЧЕКИВАЛА! Ево шта је Новак Ђоковић рекао на Централном терену после подвига на Вимблдону

Новак Ђоковић је пре непуне четири недеље оперисао колено, а ипак дошао на Вимблдон. И не само дошао, већ и добио меч првог кола. А онда је посебно одушевио енглеску публику.

02. 07. 2024. у 18:29