ДОХА ПОСЛЕДЊА ШАНСА ЗА ПАРИЗ 2024: Ватерполисти Србије играју са Румунијом, али већ се окрећу Светском првенству
СУДАР са истином био је болан у Загребу. Ватерполисти нису остварили циљ, ни на трећем заредом европском првенству нису се домогли победничког постоља, тако да им је сутрашња (15.00) утакмица за седмо место на шампионату Старог континента у хрватској престоници са Румунијом више припремна за СП од 5. до 17. фебруара у Дохи, где ће поделити преостале четири карте за Олимпијске игре у Паризу.

FOTO: M. Vukadinović
- Не можемо да будемо задовољни крајним пласманом. Али, утакмице у разигравању за пласман су јако битне за нас. Потребно нам је што више мечева да се уиграмо, да будемо заједно. Очекује нас брзо СП. У Дохи желимо да поправимо утисак, да освојимо медаљу и да се пласирамо на Олимпијске игре које су крајњи циљ ове генерације - истиче за сајт ВСС центар Ђорђе Лазић.
"Делфини" су у недељу увече сазнали да ће им ривал у групи Ц на СП бити и Црна Гора, с којом ће се састати у другом колу, 7. фебруара. Пре тога, у првом колу, 5. фебруара одмериће снаге са Јапаном, а у трећем, 9. фебруара са САД. Победник групе пласираће се директно у четвртфинале, а други и трећи разиграваће за пласман међу осам са екипама из групе Д (Мађарска, Италија, Румунија, Казахстан). Јасно је да примарни циљ изабраника Уроша Стевановића прво место и улазак међу осам, који би највероватније значио да је извађена карта за Париз. По неким проценама девето, можда чак и 10. место доноси олимпијску визу.
Ваља напоменути да су пласман на Игре изборили су Мађарска, Грчка, домаћин Француска, САД, Аустралија, Јапан и ЈАР. Осму визу извадиће победник вечерашњег финала на ЕП, Хрватска или Шпанија. Без визе у Доху осим Србије из Европе путују и Италија, Црна Гора, Румунија и Хрватска или Шпанија. У Дохи играју за олимпијску визу боре се још Кина, Бразил и Казахстан.
У Загребу су на површину испливале све мане наших ватерполиста. Нарочито је против Мађарске и Грчке било видљиво да екипа нема сигурност у тренуцима када се ломи резултат, да тешко играју под притиском, да недостаје храбрости у кључним тренуцима, па и агресивност. Наши имају две недеље да подигну форму за Доху. Јер, у групи им неће бити лако ни против једне екипе и мораће да извуку све најбоље из себе уколико желе да остваре главни циљ.
- Осећај није пријатан, али нам против Румуна треба озбиљан приступ, да пружимо максимум у овом тренутку. Овде нисмо испунили очекивања, увек је медаља циљ. Верујем да је ово пут који треба да прође екипа да би била права. Надам се да ћемо у Дохи бити бољи него у Загребу - наглашава Никола Лукић.
РАСПОРЕД
Сутра
За 7. место
Србија - Румунија 15.00
За бронзу
Мађарска - Италија 16.30
За 5. место
Грчка - Црна Гора 18.30
Финале
Хрватска - Шпанија 20.15
Препоручујемо

ПОСЛЕ ДРАМЕ СА АЕК-ОМ: Партизанова деца су орна да се докажу на старту Суперлиге Србије
СВОЈУ авантуру у Суперлиги Србије млади састав Партизана почеће против Железничара који ће их угостити у Панчеву од 20 часова.
20. 07. 2025. у 07:40

РУСИЈА У ШОКУ: Украјинске порно-гимнастичарке претукле полицију у Москви
Рат у Украјини и даље привлачи огромну пажњу широм планете, Русија као неко ко је својом "специјалном војном операцијом" тај сукоб уздигла на највећи ниво - због тог рата трпи бројне санкције, али се и на њеној територији дешава да спортисти раде невероватне ствари.
20. 07. 2025. у 15:24

Научници ајкулама спустили мртву краву на 1.629 метара дубине - нису могли да верују шта су рибе урадиле (ВИДЕО)
"ТО ПОКАЗУЈЕ стратегију преживљавања код врста које се не хране усамљено."
14. 07. 2025. у 13:06
Коментари (0)