ТЕРОРИСТИ ПРИЗВАЛИ ПЛАН "Б" И "Ц": Француски председник Макрон открио детаље око отварања Олимпијских игара у Паризу
Услед терористичке опасности која прети Олимпијским играма у Паризу, француски председник Емануел Макрон је истакао да се све чини да Игре протекну безбедно, али је истовремено нагласио и да постоје план Б и Ц за отварање, уколико опасност буде велика.
Фото: Горан Чворовић
Отварање је предвиђено 26. јула, на Сени, дужином од 6 километара. Уколико, међутим, буде процењено да је ризик исувише велики, према речима француског председника, отварање би могло да буде одржано само на Тргу Трокадеро, а још једна резервна опција је Стадион Француске у Сен Денију.
Обраћајући се јавности у разговору с новинарима и спортским радницима поводом предстојећих сто дана од почетка Игара, Макрон је у понедељак, одговарајући на питања грађана, истакао да је одлкука МОК о наступу руских спортиста без националних обележја "пропорционална и праведна".
Рекао је да руски спортисти не треба да испаштају због онога што се догађа и да им је зато одобрено да наступе, али и да се од њих захтева да се на Играма "не баве политиком."
Када је реч о израелским спортистима, нагласио је да је "ситуација обрнута", да је Израел нападнут, и да ће се застава ове земље вијорити на Олимпијским играма у Паризу.
Препоручујемо
"ЕЈ, ЉУДИ, АЛИ БУГАРСКА..." Овом причом је Никола Јокић шокирао Амере
15. 04. 2024. у 16:56
ХИТНА РАФИНА КОНФЕРЕНЦИЈА ЗА ШТАМПУ: Рафаел Надал саопштио велику вест
15. 04. 2024. у 16:46 >> 16:47
КАД АМЕРИКАНЦИ "ОДЛЕПЕ" ЗА СРБИНОМ: Не, Никола Топић неће бити пети пик на НБА драфту
15. 04. 2024. у 16:09
ЗАБРИЊАВАЈУЋЕ ЈЕ... Американац видео код Новака Ђоковића нешто што никако није добро
15. 04. 2024. у 12:12
Црвени ђаволи се враћају на победничку стазу: Лидс је архивиран, време је за освету Брентфорду за два претходна пораза
МАНЧЕСТЕР јунајтед у понедељак увече на Олд Трафорду дочекује Брентфорд у мечу који може бити веома важан у борби за пласман у Лигу шампиона. Домаћин је тренутно трећи на табели Премијер лиге и налази се у одличној позицији пред сам финиш сезоне.
27. 04. 2026. у 10:36
Русија је згрожена! Не може да верује шта су урадили Турци (ВИДЕО)
Русија је, откако је почео рат у Украјини, или "Специјална војна операција" како то зове Руска Федерација, углавном скрајнута када се о спорту ради, због бројних међународних санкција. Али, спортске вести које, у најави, треба да обрадују Русе - понекад их шокирају. Као ова.
30. 04. 2026. у 19:38
Зашто не треба говорити "прими моје саучешће"? Отац Предраг открива: "Не будите плитки"
"КАДА изјављујете саучешће не будите плитки..."
29. 04. 2026. у 12:35
Коментари (0)