ЗВЕЗДИНА ПРВА КРУНА: Црвено-беле рукометашице шампионке Србије
ИСТОРИЈА је исписана. Рукометашице Црвене звезде су први пут шампионке Србије. Црвено-беле су и у другој финалној утакмици плеј-офа Суперлиге, у Инђији, надиграле Железничар са 36:32 (19:15). Пре недељу дана на Бањици Београђанке су славиле са 30:28. Изабранице Саше Бошковића су пре три месеца освојиле и Куп.

Foto: Profimedia
Звездашице су у меч ушле одлучније, сигурније од домаћих играчица, које су водиле само на почетку -1:0. Убрзо су гошће преокренуле на 3:1, а у деветом минуту су имале и 8:3. Тада су се тргле играчице Железничара, успеле су да изједначе на 8:8. Екипе су биле равноправне све до 13:13, када црвено-беле успевају да се одлепе на 16:13, па на 19:15.
У наставку су домаће играчице покушавале да преокрену резултат, али су само два пута успеле да се примакну на минус један (20:21, 24:25). Црвено-беле били силовитије у кључним тренуцима и заслужено су се радовале првој шампионској титули.
ЖЕЛЕЗНИЧАР - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 32:36 (15:19)
ДВОРАНА у Инђији. Гледалаца: 1.500. Судије: Јовандић и Секулић. Искључења: Железничар 4, Ц. звезда 6 минута. Седмерци: Железничар 8 (6), Ц. звезда 6 (6).
ЖЕЛЕЗНИЧАР: Чинку (5 одбрана), Чаврић 3, Обреновић 10 (3), Милица Ловрић, Табак 4 (1), Аврамовић 1, Тодоровић, Наташа Ловрић 9 (2), Ковачић, Коцић 2, Оташевић, Игњатовић, Јовановић, Бакша 1, Агбаба 2, Васиљковић (4 одбране).
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Нинковић, Стаменић 7 (6), Мајкић 3, Савић, Ристић 1, Глушица 2, Видић, Стаменковић, Аћимовић, Симић 9, Величковић 5, Манчић 6, Ранчић 1, Гаровић 2, Качаревић, Петковић (8 одбрана).

САД ИЛИ НИКАД! Србији преко потребна победа како не би испала из Лиге нација
ОДБОЈКАШИ Србије налазе се у веома тешкој позицији, последњи су на табеле Лиге нација, а до краја су остала да се одиграју још само три меча, преко им је потребна победа за бег са дна, а прилику да је упишу имаће данас од 16.30 када се буду састали са Украјином у "Стожицама".
18. 07. 2025. у 11:30

НИЈЕ МОГАО ДА ДОЂЕ СЕБИ: Ево шта је Никола Јокић управо доживео у Кини (ВИДЕО)
Никола Јокић, најбољи кошаркаш данашњице ма шта МВП гласања "стручњака" у НБА лиги говорила, још увек није званично потврдио да ли ће играти за репрезентацију Србије на овогодишњем Европском првенству, али то можда и не чуди јер из спонзорских разлога мора да иде са континента на континент.
17. 07. 2025. у 19:39

Научници ајкулама спустили мртву краву на 1.629 метара дубине - нису могли да верују шта су рибе урадиле (ВИДЕО)
"ТО ПОКАЗУЈЕ стратегију преживљавања код врста које се не хране усамљено."
14. 07. 2025. у 13:06
Коментари (0)