ЛАВИНА УБИЛА СВЕТСКУ ШАМПИОНКУ У СНОУБОРДУ: Жули Помагалски погинула у 40. години

Часлав Вуковић

24. 03. 2021. у 15:44

ТУЖНЕ вести нам стижу из сноуборда. Бивша светска шампиона у овој дисциплини, Жули Помагаслски погинула је у 40. години.

ЛАВИНА УБИЛА СВЕТСКУ ШАМПИОНКУ У СНОУБОРДУ: Жули Помагалски погинула у 40. години

Foto AP//Keystone/Alessandro Della Bella, File

Несрећу је доживела у Швајцарској, спуштајући се низ падине Алпа, у близини Андермата. Жули је затрпала лавина, а у трагедији је погинуо и горски спасилац Бруно Петели.

Тим спасилаца је покушао да спаси Помагалски, али у томе нажалост није успео.

Била је светска шампионка у Сноуборду 1999. године, са само 19 година и учествовала је два пута на зимским Олимпијским играма. На Светском купу имала је девет победа и 34 подијума.

Богату каријеру је завршила 2007. године.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

(Б92)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЦИНИЧАН - У ПОЗИТИВНОМ СМИСЛУ: Москва о Трамповим покушајим да оконча ратове

"ЦИНИЧАН - У ПОЗИТИВНОМ СМИСЛУ": Москва о Трамповим покушајим да оконча ратове

ПРИСТУП америчког председника Доналда Трампа у вођењу дипломатије кроз склапање трговинских договора "прилично је циничан", али у позитивном смислу, изјавио је у петак представник Кремља Дмитриј Песков.

05. 09. 2025. у 19:51

Коментари (0)

ЉУДИ У ШОКУ ГЛЕДАЈУ ШТА СЕ ДЕШАВА У МОРУ У ЦРНОЈ ГОРИ: Зна ли неко шта је ово, погледајте како се брзо креће (ВИДЕО)