МИРОВИЋ РАЗГОВАРАО СА ЕПИСКОПОМ ВАСИЛИЈЕМ: Обележавање стогодишњице уједињења СПЦ од великог значаја за српски народ
ПРЕДСЕДНИК Покрајинске владе Игор Мировић примио је данас епископа сремског Василија, поводом обележавања стоте годишњице уједињења Српске православне цркве, која ће бити одржана 15. маја ове године у Сремским Карловцима.

Фото: Покрајинска влада
На састанку је било речи и о заједничким плановима у вези са наставком обнове Патријаршијског двора и Богословије „Свети Арсеније Сремац“ у Сремским Карловцима у овој години, за шта су обезбеђена финансијска средства у покрајинском буџету.
Председник Мировић рекао је да је отварање Светог архијерејског сабора и стогодишњица уједињења велики догађај на понос нашег народа, истакавши да ће Покрајинска влада подржати обележавање овог значајног јубилеја.
Владика сремски Василије захвалио је Покрајинској влади на подршци, оценивши да је предстојећи догађај од великог значаја за Српску православну цркву и све грађане.
Састанку је присуствовао и ректор Богословије у Сремским Карловцима Јован Милановић.
Препоручујемо

ДОКТОРКА ДРАГА ЉОЧИЋ ЗА НЕЗАБОРАВ: Филм и изложба у Шапцу о првој српској лекарки
20. 04. 2022. у 11:54

ПОЖАРЕВАЦ: У Музичкој школи у четвртак продајна изложба дечјих радова
20. 04. 2022. у 08:50

СЕДАМНАЕСТ БЕБА ЗА НЕДЕЉУ ДАНА: У порасту број новорођенчади у прокупачком породилишту
20. 04. 2022. у 08:43

ДАЊУ САМ МЕДИЦИНСКА СЕСТРА, НОЋУ СТРИПТИЗЕТА: "Мушкарци ме се превише плаше, сама сам последњих седам година" (ФОТО)
ЖЕНА по имену Хејли Хупер открила је да јој самопоуздање „уништава“ љубавни живот јер мушкарци сматрају да је „превише застрашујућа“.
23. 05. 2025. у 18:06

ХРВАТ ПОГИНУО НА ФРОНТУ У УКРАЈИНИ: Био официр француске војске, борио се у Луганску
ТОНИ Херцег, Хрват из Босне и Херцеговине и официр француске војске, погинуо је 6. маја у Луганској области у Украјини.
23. 05. 2025. у 17:00

"ТО ПИЈУ САМО ОЧАЈНИЦИ": Британкси глумац срамно извређао Србе и ракију (ВИДЕО)
ГЛУМАЦ и комичар Џими Кар имао је свој, не тако светли станд-уп моменат који је обликовало елементарно незнање.
23. 05. 2025. у 11:38
Коментари (0)